Adonor Cyrfant

Adonor Cyrfant je linguidský vědec a umělec, který stvořil Kimalog.

Popis

Roku 1133 NGL narozený Linguid Adonor Cyrfant je spíše malého vzrůstu. Nápadné jsou barevné, do výšky vyčesané vlasy, které ho dělají vyšším, než ve skutečnosti je.

Charakteristika

Cyrfantův charakter je ovlivněn postižením z ranného dětství. Cyrfant se narodil s rozštěpem patra, což mu velice ztěžovalo mluvení, nebo dokonce znemožňovalo. Z toho pramení také obrovské zklamání jeho rodičů, kteří v něm díky jeho velikému keři Kima viděli Mírostrůjce. I přesto, že bylo jeho postižení brzy odstraněno, Cyrfant nikdy nedosahoval takového jazykového talentu, jako ostatní Linguidové. Vyvinul si však velmi brzy cit pro tvarování a schopnost zachycovat jazykovou strukturu do formálních a uměleckých předmětů.

Životopis

Cyrfant se důkladně zabýval linguidskými dějinami a konceptem Kimy. V roce 1171 NGL se zúčastnil vykopávek v Zonai a navštívil jeskyně ze Zonai, které objevil Sando Genard, a v nichž je na jeskynních malbách zobrazena historie Linguidů a Kimy. Cyrfant z těchto poznatků vytvořil Kimalog.

Ve zmatcích kolem zbavení moci nesmrtelných Mírostrůjců se Cyrfant pokusil informovat veřejnost o svých znalostech Kimy a zničení Kimalogu, je ale zatčen a deportován na planetu Teffon. Na konci roku 1173 NGL ho odtud osvobodí Roi Danton.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Adonor_Cyrfant« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
22.9.2021
1566 před NGL
8. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459479.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!