Aénda da Zoltral

Informace o postavě:
Národ:Arkonidané

Aénda da Zoltral byla Arkonidanka z khasurnu Zoltral. Historička byla sestrou legendárního Cresta.

Vzhled

Byla menší a kypřejší než její bratr (Centauri 7).

Dějiny

V roce 18 954 da Ark Aénda da Zoltral navštívila Cresta, který se zdržoval na palubě AETRONU, parkujícího na Arkonu III. Sourozenci se museli rozloučit, jelikož AETRON měl vyrazit na výpravu za Planetou věčného života. Arkonidanka měla vzhledem ke stavu posádky kosmické lodi pochybnosti o smysluplnosti celého podniku. Většina Arkonidanů jen polehávala před displeji a zabývala se fiktivními hrami. Aénda se proto obávala o život těžce nemocného bratra a ještě naposled se ho pokusila přesvědčit, aby odvolal plánovanou expedici. Když se v centrále vynořila Thora, Aénda se rozloučila s Crestem – definitivně, jak se jí náhle zdálo – a opustila AETRON. Trajektem se vrátila na Krystalický svět (Centauri 7).

Na Omperasu Aénda vyhledala většině Arkonidanů neznámý Epetranův archiv, zabezpečený rafinovanými pastmi. Archiv dovoloval přístup pouze osobám, které si zachovaly činorodou mysl a měly inteligenční kvocient přinejmenším 45 lerců. Aénda z archivu přehrála informace do datového krystalu. V záplavě údajů byly mimo jiné zprávy o lemurských lodích, bojujících proti Bestiím, zapomenutém povstání Naatů, o odvážném výpadu do Braangonu, a také o konci jedné planety, spálené arkonskou bombou. Historička chtěla pro budoucí generace zachovat historii národa, jehož úpadek se momentálně zdál neodvratný.

Aénda da Zoltral žila ještě přibližně 70 let. Zemřela jako duševně popletená stařena. Poslední roky života strávila ve svých luxusních komnatách v rodinném sídle, v nichž ovšem nebylo ani jediné okno. Několika svým hostům tvrdila, že je její dlouho nezvěstný bratr Crest stále naživu a jednou se k ní vrátí. Jenom několik měsíců po Aéndině smrti Crest skutečně v doprovodu Perryho Rhodana přiletěl na Arkon.

V tajné přihrádce našel Baylamor da Zoltral datakrystal s údaji z Epetranova archivu (Centauri 7).

Zdroje

Centauri 7

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Aénda da Zoltral« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!