Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Budovy a stanice > Humanidrom
hledat
Humanidrom
Humanidrom
© VPM kg.

Humanidrom se začal stavět v roce 800 NGL podle plánů architekta Endehara Roffa. Později platil za plánovače Simenon Myrrhen, který je z obou opravdový plánovač, ačkoliv je to jedno, protože oba jsou stejně skryté identity Monose. Byl zamýšlen jako "muzeum galaktických národů", od svého dokončení obíhá kolem Lokvorthu.

Z vnějšku se Humanidrom podobá dvěma kloboukům, které jsou na sebe nasazeny okraji. Jsou protkány řadou vyhlubenin a chodeb. Rozměry činí pro rovník 7000 metrů a pro výšku od horní k dolní základně 7000 metrů. Základny nahoře i dole mají 2500 metrů. Celý Humanidrom je čtyřrozměrný labyrint s nesčetnými chodbami. Uvnitř je zamotané bludiště jako v moderní počítačové 3D hře. Šroubovité cesty vedou do dalších dimenzí, takže se jediným krokem dá dostat na zcela jiná místa.

V roce 1146 NGL dostane hnutí odporu WIDDER plány Humanidromu, který je mezitím zpravován Nakky. Rhodan doufá, že v Humanidromu nalezne svého úhlavního nepřítele Monose. Dvacet let po Monosově pádu se Humanidrom z poloviny používá jako galaktické muzeum, druhá polovina nadále slouží nakkským účelům.

Postupně ale změní funkci na Galaktikum: zatímco druhou půlku Nakkové opustí, protože všichni Nakkové v Mléčné dráze vstoupí do ID, stane se první polovina stálým sídlem Galaktika.

V roce 1288 NGL, v době invaze ježatek do Mléčné dráhy, obsadí Tolkandi Humanidrom a nahokonec ho odpálí, čímž se Galaktikum fakticky rozpadne.