Hlubinoškola

Hlubinoškola je vzdělávací komplex ve městě Starsen. Leží přesně v centru Starsenu. Komplex se sestává z tisíce pyramidových budov, ze kterých jedna zlatá, lehce skloněná, vysoká věž vyčnívá. Ta je cílovým bodem Hlubinovýtahu. Rozloha komplexu odpovídá přibližně velikosti Terranie.

Historie

Poté co Časoprostoroví inženýři vytvořili základy Hlubinozemě, pověřili Alaie vybudováním obytného a školícího centra pro očekávané pomocné národy. Od androida Časoprostorových inženýrů vybaveni stavebními stroji, armádou robotů, materiálními konvertory, architekturálními počítači a detailními daty o potřebách a svéráznosti vybraných pomocních národů, začnou Alaiové se stavbou jako kontinent velkého města Starsen a mocného školícího komplexu. Práce postupuje rychle kupředu, než první Alaiové padnou za oběť Šedovlivu. Také tento problém se ale více méně podaří vyřešit. Mnoho miliard bytostí poté projde výcvikem v Hlubinoškole. Všichni noví příchozí musí nejdříve navštívit Hlubinoškolu, kde jsou zaregistrování a dostanou příbytek a prozatímní úlohu.

Aby se chránili proti vetřelcům z Vysočiny, vybudovali Časoprostoroví inženýři systém pastí.

Po velké katastrofě se vědomí o významu zařízení dostane u občanů Starsenu postupně v zapomnění. V ruinách komplexu je mnoho plenitelů, když se Atlan a Jen Salik v roce 427 NGL dostanou přes Jámu a Hlubinovýtah do Hlubinoškoly.

Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!