Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1587
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1587
Název:Rebelie smrtelné
(Rebellion der Sterblichen)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Pozná pravdu - a zřekne se moci
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - »pirát« na Lingoře

Gucky - Ilt přichází jako posila

Hagea Scoffy, Alaresa Anceott a Nonari Vojerina - podniknou něco k vůli svého národa

Dorina Vaccer - Mírostrůjkyně pozná pravdu

Paylaczer - Roiova nesmiřitelná protivnice

Mírostrůjkyně Hagea Scoffy1) předá Atlanovy informace2) na planetě Dauho v systému Riffo Mírostrůjkyním Alarese Ancoett a Nonari Vojerině, které, jako ona sama, nemají žádné buněčné aktivátory. Tři ženy se odeberou na Lingoru a poznají tamní hierarchickou strukturu, kterou s sebou přinesla nová vláda Triumvirátu3). Zatímco předstírají, že jdou proti skupině rebelů, podaří se jim dočasně zajmout Mírostrůjce Aramuse Shaenora a Balasara Imkorda a Linguidy v televizním vysílání nerušeně informovat o Shaenorových pletichách na Ascullo4).

Současně může Roi Danton, který na Dauho tajně uzavřel s Hagea Scoffy pakt a s MONTEGO BAY dorazil také na Lingoru, pro linguidské vědce Adonora Cyrfanta5) a Raldo Raiiho získat přístoup do jeskyně Kima na Zonai6). Přitom ho podporuje Gucky, Marfin Kinnor7) a další členové posádky MONTEGO BAY, které Danton informoval o své dvojité hře7). Danton, Gucky, Kinnor, Cyrfant a Raii jsou ale při výpadu do jeskynního systému překvapeni Supertěžkou Paylaczer8), která společně s Cebu Jandavari dorazila na Lingoru. Protože oba linguidští vědci nemohou použít k útěku transmiter pirátů, obrátí se Danton s prosbou o pomoc na Dorinu Vaccer9), které NATHAN potvrdí pochybnosti o její nové roli. Mírostrůjkyně zabrání svým slovem Supertěžkým pronikat dále do jeskynního systému a střílet na MONTEGO BAY.

Zatímco Dorina Vaccer požádá na MONTEGO BAY o azyl, jsou Hagea Scoffy, Alaresa Anceott, Nonari Vojerina a Adonor Cyrfant, který se pokoušel své vědomosti uveřejnit v televizi, zatčeni a deportováni11) na Teffon10).