Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1507
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1507
Název:Ostrov monster
(Insel der Monster)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1169 / 1170 NGL = 4756 / 4757
S Atlanem na Teffonu - bude objevena »skvrnka«
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan pátrá po »tmavé tečce«

Kassian - Atlanův mladý pomocník a obdivovatel

Maynti Herkrol a Cisoph Tonk - členové posádky KARMINY

Luetfiye Kücüktekin - bluesanský klon

Aramus Shaenor - Mírostrůjce na ostrově monster

Tentrové na Roostu nemají žádné pochopení pro nedůvěru Atlana, který v působení linguidských Mírostrůjců vidí nový typ získávání moci. Bývalý nositel aktivátoru je doprovázen mladým Arkonidanem Kassianem, přítelem a obdivovatelem, který na něj zas a znovu naléhá, aby v Novém impériu převzal politickou vedoucí úlohu. Kassian pochází z vysoce vážené a bohaté patricijské rodiny Orbanaschola, není ale vůbec podobný onomu Orbanascholovi, který před třinácti tisíci lety nechal odstranit Atlanova otce1).

21. prosince 1169 NGL přistane Atlan a Kassian na měsíci šesté planety Simbanu, aby se setkal s klonem Omni-Blue-6002) Luetfiye Kücüktekinem, který má mít zvláštní informace o Linguidech. Omni vypráví, že na ostrově planety Teffon existují monstrózně změnění Linguidů, kteří jsou chybnými produkty klonování mírostrůjců.

Poté co 27. prosince 1169 NGL po čtyřdenním čekání zanechá zprávu pro Perryho Rhodana, dorazí KARMINA 2. ledna 1170 NGL do systému Sedeider. Kvůli nutné opravě obou multiměničů metagravového pohonu může Atlan a Kassian ale teprve 15. ledna odletět k Teffonu, druhé planetě Sedeideru. Na ostrově Vodní svět objeví oba Arkonidané Kücüktekinem popisované deformované, kteří jsou hlídáni Omni-Bluesany, a zažijí přímo, jak Bluesanští kloni uprchlá monstra loví. Atlan v tom vidí dlouho hledanou skvrnu, která odhaluje pravdivou tvář domněle počestných Linguidů. Když se objeví Mírostrůjce Aramus Shaenor, kterému se pro jeho účes a bujnou mluvu přezdívá Ohnivý jazyk, jsou Atlan a Kassian objeveni a přepadeni Omni. Shaenor vyzve ale Arkonidany k rozmluvě, ve které připustí, že Linguidé z donucení museli Bluesanské klony najmout, protože sami nejsou schopni deformované kontrolovat. Atlan, který tuto výpověď považuje za nevěrohodné chlácholení, zdůrazní naproti tomu Mírostrůjci, že tajné rozšiřování moci Linguidů v oblasti Bluesanů se dotýká také bezpečnostní zájmů Nového Arkonidského impéria.

Když se ODIN, CIMARRON a HARMONIE objeví v systému Sedeider, přijme Shaenor Rhodana a Atlana 19. ledna k rozhovoru ve své nové dvou set metrové delfínovité lodi VAROAR a odmítne přitom Rhodanem nabízenou lékařskou pomoc galaktika pro ty, kteří mají poškozenou Kimu. Jen deset procent deformovaných na Teffonu ztratilo svou Kima kvůli transmiterovým nehodám. Ostatní, kteří nevyzařují žádné měřitelné psionické impulzy, byli narozeni již bez Kimy.

20. ledna opustí Galaktikové soustavu Sedeider3).