Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1517
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1517
Název:Imperátor
(Der Imperator)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
S ATLANTIS v akci - Arkonidan daruje svět
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan dostane novou loď

Tetch Wossonow - bývalý agent WIDDERU v Atlanových službách

Kassian - Atlanův obdivovatel

Theta z Arigy - mladá Arkonidanka

Aktet Pfest, Cisoph Tonk a January Khemo-Massai - nearkonidští členové posádky ATLANTIS

Atlan1), který byl imperiální parlamentem Arkonu jmenován na Vysokého zmocněnce a který založil Imperiální teritorium bránící komando (ITK), nechá 3. července 1170 NGL na hranicích říše Trukrek-Hun provést manévry flotily, ke kterým je také pozván imperátor Trukrek-Anur2) jako pozorovatel. Současně sdělí bývalý posel WIDDERU Tech Wossonow3) Arkonidanům na Arkonu II, že Karr-Bluesané4) Linguidům5) přenechali soustavu Cueleman se dvěma kyslíkovými světy Kloyrok a Oytlok, protože jako Hvězdoočka zvaný Mírostrůjce Bransor Manella6) urovnal rozepře mezi ještěrčími Oytlokery a osadníky Karrů. Poté vyšle Atlan Wossonowa se zvláštním zmocněním k Topsidery obsazenému světu Ariga v systému Wartok. Druhého dne převezme na kosmodromu Olp'duor svou novou loď, v Orbanascholské loděnici postavený, pět set metrů veliký, zcela moderní kulovitý křižník ATLANTIS. Je označován za jednotku nosné třídy, protože v příslušných výdutích na obou pólech se nachází vždy jeden stometrový kulovitý křižník a v oblasti prstencového zesílení mohou dokovat čtyři stopadesátimetrové kulovité křižníky. K několika nearkonidům mezi tisícovkou členů posádky patří Supertěžký Aktet Pfest7) a Terranci January Khemo-Massai8) a Cisoph Tonk9). Mladá patricijka Theta z Arigy, která vedle Kassiana10) měla rozhodující podíl na konstrukci ATLANTIS, je zastupující velitelkou.

8. července dorazí ATLANTIS během přijímajícího letu pod Atlanovým velením do systému Cueleman, ve kterém se doposud nachází jen předsunuté komando Linguidů. Khemo-Massai a Kassian přistanou se stopadesátimetrovými pomocnými čluny AT-CASOS a AT-TOSOMA11) na Kloyroku a Oytloku, čtvrté a páté planetě, naváží kontakt s Oytlokery a zjistí, že kolonizace systému Linguidy má začít teprve za tři týdny.

Mezitím jsou na Arize zásahy Topsiderů stále neúnosnější. Protože pravidelné arkonidské vojsko zasáhnout nesmí, nasadí Wossonow v masce ektopického lovce12) 13. července svůj Neuro-Multitakter, který u Topsiderů vyvolá zvláštní útrapy.

Stejného dne se setká Atlan v Provconově pěsti13) s Akkora-Stou14), galaktickým radou říše Trukrek-Hun, a vystupuje přitom s chováním a okázalostí arkonidského imperátora, aby tak Topsidery zastrašil. Atlan hrozí, že nechá na topsiderské okupátory na deseti arkonidských světech střílet, když se do 18. července dobrovolně nenechají odvézt do systému Asheiton, který jim bude postoupen. Perry Rhodan, který s Yart Fulgenovou15) podporou zjistil, že Asheiton je identický se sluncem Cueleman, který před dávnými časy krátce patřil Arkonidanům, kritizuje počínání Arkonidana, ale v udaný termín začnou Topsiderové nastupovat na arkonidské transportní lodě16). Teprve teď ale pochopí, že mají být převezeni do nové koloniální soustavy Linguidů. Kvůli průtahům dorazí arkonidská transportní flotila do systému Cueleman teprve 30. července, zatímco tam současně přiletí prvních třicet delfínovitých lodí Linguidů, dvacet bojových lodí říše Trukrek-Hun a jednotky Karrů.