Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1623
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1623
Název:Dimenze hrůzy
(Dimension des Grauens)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Alarm pro Arkon a Arigu - lodě duchů přicházejí
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan je odsouzen k nečinnosti

Philip - Ennox nabízí pomoc a klade přitom požadavky

Gherada Ipharsyn - atraktivní členka tajné služby z Arkonu

Perry Rhodan - dostane alarmující zprávy z vnitřku Zóny smrti

Myles Kantor - vědec hledá odpovědi

Yart Fulgen - bezpečností šéf GAFIF přijímá Atlanova nového »zmocněnce«

16. srpna 1200 NGL potká Perry Rhodan1) s ODINEM v sektoru Panot kotvící BÁZI. V protikladu se svou předchůdkyní2) je nová Zóna smrti s průměrem pět tisíc světelných let menší, nehybná a pulzuje, přičemž se během asi den trvající plusové fáze roztáhne o dvacet světelných let dále než během asi osminu dne trvající minusové fáze3). Myles Kantor interpretuje zmizení staré Zóny smrti jako dočasnou deaktivaci z důvodu přesnějšího nastavování3).

Ačkoliv jsou komunikační a transportní odvětví silně omezeny, jsou důsledky Zóny smrti v systému Arkon díky včas učiněným přípravám méně zásadní než první hyperprostorová paréza ve Sluneční soustavě. Na Arkonu I lituje Philip Atlana1) jako obyvatele nehomogenního, neizotropního vesmíru. Teprve když Arkonidan přijme Ennoxův požadavek udělat z něj partnera s plnou mocí k jednání, je Philip ochoten ke spolupráci. Na Atlanovo přání navštíví planetu Ariga4). Protože se v Kasholurském průmyslovém centru na Arkonu II objeví projekce 700 metrů dlouhého krystalu, odlétá Atlan a specialistka tajné služby Gherada Ipharsyn na obchodní svět. Po dvou hodinách, dvanácti minutách a třech sekundách zmizí útvar, který odráží světlo, jehož spektrální složení neodpovídá žádnému známému procesu uvnitř jakéhokoliv slunce.

Ve stejné době pozoruje Philip na Arize projekci 1300 metrů dlouhé kosmické lodi ve formě exotického brouka5). Poté co informuje Atlana, odebírá se 20. srpna pomocí pro Ennoxy typickém způsobu, který označuje jako »zkratka«, se zprávami pro Rhodana a Yarta Fulgena na BÁZI.

Atlan a Gherada Ipharsyn proniknou do projekce dalšího krystalu, který se na Arkonu II objeví v zábavním centru v oblasti Phondar a spolkne jednoho zalitského tygra a malého hocha. V matoucím nitru nehmotného krystalu panuje částečně realita Arkonu, částečně ale fyzikální jevy, které se příčí známým přírodním zákonům. Další pozorování ukáže, že se zajímavé objekty periodicky vyskytují v rozmezí dvacet osm hodin, tři minuty a třicet sekund.

Když Philip o tom informuje na BÁZI, všimne si Kantor přesné shody s pulzací Zóny smrti.

30. srpna jsou Atlan a Gherada Ipharsyn v centru nového krystalu uchopeni mocnou duchovní bouří a konfrontováni s kaleidoskopem vizí. U specialistky tajné služby způsobí těžkou duševní poruchu, které Atlan unikne jen díky svému logickému sektoru6).