Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1627
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1627
Název:Arcoani na rozcestí
(Die Arcoana am Scheideweg)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Jeho národ stojí před zánikem - a pozná své určení
Hlavní postavy románu:

Queyonderoubo - Arcoané poznají své určení

Kalcadurionenser - terapeut chce vyzkoumat tajemství Sriinů

Colounshaba - konstruktérka odpojí Maciuunensor

Clymosterosh - mluvčí 10‘000 Sriinů ze systému Sheokor

Mizmohair - Sriin konečně prolomí mlčení

Dříve než Colounshaba deaktivuje Maciuunensor, opustí Qeyonderoubo s Hilldahou a Clymosteroshem v OUCCOU systém Sheokor, aby prověřila schopnost nekonečného kroku tří Sriinů. Jakmile loď pole Průkopníka opustí, zmizí Sriinové pomocí nekonečného kroku. O něco později se v OUCCOU vynoří dvanáct dalších Sriinů a dotírají na Arcoany, aby Maciuunensor vypnuli. Když Qeyonderoubo vysvětluje, že se to stane jen dočasně, aby deset tisíc Sriinů mohlo opustit systém Sheokor, a že si Arcoané nepřejí žádný další kontakt se Sriiny, odpoví Gougolander, že si jeho národ našel už dávno lepšího partnera než Tecym, a že se proto stahují pryč. Po přistání OUCCOU je Průkopník vypnut a téměř všichni Sriinové opustí Caufferiosh nekonečným krokem. Jen 271 humanoidů, jejiž krokové ústrojí1) je vyčerpané, zůstanou bezmocní v kopulích. Další Sriinové, kteří se v systému objeví, se stáhnou včas zpět, dříve než Colounshaba po několika měsících reaktivuje nově nastavený a nyní exaktně pracujícího Průkopníka2).

Kvůli přítomnosti nemocných Sriinů pokračuje sebevražedná vlna Arcoanů dál. Nakonec vydá Sriin Mizmohair na naléhání Kalcadurionenesera souřadnice galaxie, ve které se nachází domov Sriinů. Qeyonderoubo, Xhanshurobar a Kalcadurionenser odvezou 250 zbylých Sriinů s OUCCOU do osmnáct milionů světelných let vzdálené malé galaxie Outoteshail. Zde opustí náhle Sriin Desiramahr, který tajně do lodě vniknul, když loď pronikne hranicí systému Sheokor, svůj úkryt. Společně s jinými Sriiny, když do OUCCOU nekonečným krokem vstoupí, zabrání Mizmohairovi, aby prozradil další informace o domově svého národa. Qeyonderoubo se nakonec podřídí vůli Sriinů a vysadí 250 nemocných na páté planetě rudého slunce3).

Během zpátečního letu pozná Qeyonderoubo, že jeho určením je, jeho národ jako nový velký myslitel vyvést z jeho nynější situace. Když se po příletu OUCCOU na Dadusharne vyřejně prohlásí za velkého myslitele a vyhlásí, že Arcoané opustí svou sebeizolaci a opět se začnou účastnit dění v kosmu, vysloví mu všech dvacet miliard Arachnoidů, kteří přežili masovou vlnu sebevražd v systému Sheokor, bez výjimky svou podporu4).