Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1645
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1645
Název:Operace Draco
(Operation Draco)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1201 NGL = 4788
Reginald Bull startuje k odvetě - s Dračí flotilou
Hlavní postavy románu:

Redinald Bull - velitel Dračí flotily chce konec Zóny smrti

Queyonderoubo - velký myslitel Arcoanů je konfrontován s flotilou z jiné galaxie

Paunaro - Nakk jde vlastní cestou

Myles Kantor - vědec se stává strážcem Nakka

Colounshaba - 5D-matematička Arachnoidů

30. dubna 1201 NGL odstartuje Reginald Bull1), který chce provést odvetu původcům Zóny smrti, s CIMARRONEM, QUEEN LIBERTY, deseti těžkými Holky Kosmické hanzy, PERSEUSEM, a devíti dalšími kulovitými loděmi LSP, Skokany postavenou a Plophosany obsluhovanou výzkumnou lodí LSP ANSON ARGYRIS2), DAORMEYNEM, FORNAXEM, TARFALOU a kosmickými loděmi Bluesanů, Skokanů, Arasů a Arkonidanů ke galaxii NGC 6503 v souhvězdí Draco. 7. července dorazí čtyřicet pět lodí flotily, pro které se mezitím vžilo označení Dračí flotila, ke svému cíli. Podle vzoru hyperprostorových poruch, jejichž estetika ho fascinuje, nalezne Paunaro sluneční soustavu, ze které změny vycházejí a v jejíž obyvatelích vidí Nakk velké stavitele a konstruktéry. Bull vyšle 405 metrů dlouhý, projektilu podobný ANSON ARGYRIS pod velením Juliana Tifflora jako zvěda do objevené soustavy. Tifflor je okouzlen umělou manipulací drah jeho planet3), stáhne se ale zpět, když robotská sonda ANSON ARGYRIS objeví. 15. června vyrazí Dračí flotila na cestu k soustavě, která je kvůli tam pozorovaným lodím nazvána soustava Barracuda. Bull nechá odvysílat požadavek o vysvětlení hyperprostorové parézy, následovaný hrozbou k útoku spojený s ultimatním požadavkem ukončit změny hyperprostoru. Když nepřijde žádná odpověď a Bull se rozhodne zničit čtyři pro manipulace s hyperprostorem odpovědné planety, nabídne se Homer G. Adamsova družka Serena, která velí QUEEN LIBERTY, jako vyjednavačka. Bull jí ale stroze odmítne.

Arcoanský velký myslitel Qeyonderoubo4), který si není jistý, zda cizinci nejsou Sriinové, navštíví Colounshabu5). Prohlášení cizinců připomene vědkyni obavu jejího spolupracovníka Kainangua6), že Maciuunensor může mít pro jiné oblasti kosmu nebezpečné následky7). Se stovkou lodí odlétá Qeyonderoubo vstříc cizincům, aby navzdory nejistotě demonstroval odhodlanost Arcoanů.

V okamžiku, ve kterém vyrazí Bullova loď, se Paunaro odpojí s TARFALOU z Dračí flotily, aby obyvatelům systému Barracuda vyjádřil svůj obdiv. Myles Kantor, který se rovněž nachází v trojzubcovité lodi, využije duchapřítomně příležitosti a vyzve obě strany k jednání. Qeyonderoubo na to přistoupí. Také Bull nechá zastavit lodě a ve stejném okamžiku pozná, že se u domnělých nepřátel jedná o jím vážené Arachnoidy8). Mezitím oznámí Arcoana Naonounamed9) Qeyonderouba na to, že cizinci patří k bytostem, které se svým druhem Vougasiurou potkal v Hanzovní kanceláři Pec10) a kteří nejsou identičtí se Sriiny.