Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 403
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 403
Název:Cesta kontejnerů
(Die Straße der Container)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Tyric)
Čas děje: 3431 / 3432
Je císařem Svobodných obchodníků - střeží cesty k Soustavě duchů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký Administrátor Solárního impéria.

Plukovník Hubert S. Maurice – Velitel osobní ochranky Perryho Rhodana.

Anson Argyris – Vládce Svobodných obchodníků; napůl člověk, napůl stroj.

Shalmon Dabrifa – Diktátor a vládce Impéria Dabrifa.

Gideon Olath – Dabrifův důvěrník a přítel.

Galbraith Deighton – Solární maršál a šéf obrany Solárního impéria.

Kuszo Tralero – Dabrifův kosmický agent.

Lupo Cazzuli – Velitel komanda, zkoumajícího ‚Cestu kontejnerů‘.

Aby byla zajištěna ekonomická stabilita Soustavy duchů, jak je nyní nazývána do budoucnosti přemístěná Sluneční soustava, je dne 2. listopadu 3431 prvním finančním expertem Homerem G. Adamsem slavnostně zprovozněno dálkové transmiterové spojení ke světu Svobodných obchodníků Olympu, druhé planetě malého červeného slunce Boscykovy hvězdy. Z přebudovaného tendru třídy Dinosaurus, umístěného u Merkuru, jsou skrz temporální propusť posílány kontejnery o rozměrech tři sta krát tři sta krát tisíc pět set metrů.

Vládu nad hlavním světem Svobodných obchodníků drží v rukou císař Anson Argyris. Za touto masku se skrývá vejčitý pozemský robot typu vario 500, jehož biopozitronický mozek obsahuje cytoplazmu ze Světa sta sluncí, díky níž je schopen intuitivního a tvůrčího myšlení a disponuje dokonce i vlastním charakterem. Z atronital–kompozitového pláště mohou být vysunuty čtyři končetiny a vysoce citlivá zaměřovací aparatura. Kromě masky Ansona Argyrise se robot může maskovat jako dalších osm set šedesát sedm živých bytostí. V každém z kokonových převleků je schopen hrát zcela jinou roli. V masce knížete Svobodných obchodníků Jarga Capothana odhalí vario 500 skupinu agentů Impéria Dabrifa, kteří pronikli do hlavního města planety – Trade City. Císař nakonec za pomoci hypervysílače hovoří přímo s Imperátorem Dabrifou a vysvětlí mu, že kromě politického dědictví Perryho Rhodana získal i hospodářskou a vojenskou moc zdánlivě zničené Sluneční soustavy. Tajemná transmiterová Cesta kontejnerů vede podle Argyrisova vysvětlení k utajeným průmyslovým světům, prozíravě zřízených Rhodanem před útokem Protipozemské koalice.

Krátce nato, dne 1. ledna 3432, se císaře Argyrise pokusí unést dabrifanský hvězdný agent Kuszo Tralero. Jelikož byl varován agenty Solární rozvědky, patriarcha Svobodných obchodníků může uniknout. Během potyčky s císařem je Tralero neúmyslně usmrcen. Dabrifův pokus obsadit Olymp s pomocí ultrabitevní lodi DABRIFALA a svazu pěti stovek bojových křižníků, zmaří přílet moderních a daleko silnějších jednotek jedenácté bojové flotily Solárního impéria, nyní oficiálně podřízené císaři Argyrisovi.