Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 404
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 404
Název:Vládkyně pirátů
(Die Piraten-Lady)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3432
Žene se za kořistí - její plány zkříží supermutant
Hlavní postavy románu:

Tipa Riordanová – Vládkyně vesmírných pirátů.

Kawa Dantroff – Velitel bitevního křižníku DREADFUL a důvěrník Tipy Riordanové.

Dr. Koy Kiyomi – Palubní lékař DREADFULU.

Atlan – Lord admirál USO.

Alaska Saedelaere – Muž, který musí nosit masku.

Seržant Anthony Larall – Dezertér proti své vůli.

Anson Argyris – Císař Svobodných obchodníků.

Galbraith Deighton – Solární maršál a šéf Solární rozvědky.

Ribald Corello – Tajemný supermutant.

Začátkem února roku 3432 je ARPEGE, loď Vesmírných pirátů, společenství vzešlého ze Svobodných obchodníků, přepadena a zničena blízko soustavy Gal, náležející k Říši Dabrifa. Útočník, kulovitá loď o průměru šedesáti metrů, používá neznámou parapsychickou zbraň. Tipa Riordanová, legendární velitelka Pirátů, která v roce 2909 za Druhé Genesis ve věku sto dvaceti pěti let získala buněčný aktivátor, a její první vezír Kawa Dantroff letí s DREADFUL, vlajkovou lodí pirátů, k místu přepadení a zachrání z trosek ARPEGE tři přeživší. Krátce po tom se piráti vydají na Ursus, planetu systému Gal. Na ní neočekávaně narazí na seržanta Antonyho Laralla, který dezertoval z lodi Solární flotily REDHORSE a unikl ve zcizeném space jetu. Nyní se posádce neznámé kupovité lodi chystá vyzradit tajemství Systému duchů a transmiterového mostu na Olympu. Vesmírní piráti na plavidlo záhadné zaútočí, to však aktivuje sebezničující zapojení. Larall a pět dalších mužů se dostane do zajetí.

Tipa Riordanová, stále sympatizující s Perry Rhodanem a jeho politikou, vyšle dne 8. února tajnou depeši do Quintova centra, hlavního stanu USO a na 12. února si s Atlanem domluví schůzku na Olympu. Lord admirál se na toto setkání vypraví s Alaskou Saedelaerem. Tento muž je nucen nosit plochou plastikovou masku, neboť pohled do jeho podivnými barevnými pohyby pokrytého obličeje vyvolává u případného pozorovatele šílenství. Roku 3428 použil transmiterové spojení z obchodní stanice Bonton na planetu Peruwall a v cílové transmiterové hale se vynořil s velkým časovým zpožděním. Proměna, kterou zapříčinil průnik do hyperprostoru nebo srážka s jinou bytostí, výrazně zvýšila Saedelaerovy duševní schopnosti a bývalý technik se stal nejlepším logikem lidstva.

Za příslib, že plavidla USO už napříště nebudou obtěžovat pirátské křižníky, předá Tipa Riordanová Arkonidanovi seržanta Laralla a vězně z cizí kulovité lodi. Larall je podroben důkladnému výslechu. Při mezipřistání REDHORSE na DeFrisackersově planetě podle všeho upadl pod parapsychický vliv a byl přinucen ke zradě. Během psychovýslechu pak vysloví jméno Ribalda Corella, který touží po nadvládě nad Mléčnou dráhou. Aby mohli být cizinci, jejichž psýcha je ohrožena ničícím parablokem, bez rozruchu převezeni do medocentra USO na planetě Tahunu, odeberou se Atlan a Saedelaere na palubu DREADFUL. Pirátská loď je však napadena stometrovou lodí a Corello ji silnými sugestivními impulzy donutí k přistání na neznámém ledovém světě, osaměle obíhajících kolem zeleného slunce. Atlan, Saedelaere, Tipa Riordan a Kawa Dantroff, kteří díky myšlenkové stabilizaci jako jediní vzdorují myšlenkovým rozkazům, se ukryjí v ledových jeskyních planety. Později se u chladného světa objeví Galbraith Deighton, který DREADFUL tajně sledoval, se svou flotilou a zažene Corellovu loď na útěk. Ukáže se, že zajatec byli mezitím zabiti mikroskopickými shluky tkáně, které se v jejich tělech roztáhly do značných rozměrů a tím zničily všechny důležité orgány. Techniku na palubní klinice pirátské lodi zdemolovaly výbušné mikrokapsle.

Atlan a Deighton z toho vyvodí, že je Corello nejen neobvykle silným sugestorem, ale taktéž živoucím fiktivním transmiterem.