Perry Rhodan 405 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 405
Název:Loutky z Astery
(Die Marionetten von Astera)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Iren-ka, Kastan)
Čas děje: 3432
Svět v okovech – kdo mění lidi v otroky bez vůle?
Hlavní postavy románu:

Norman Yoder – Muž s maskou.

Gil Delaterre – Kapitán obchodní lodi CANIS VENATICI.

Joaquin Manuel Cascal – Bývalý důstojník Solární flotily.

Hima Kaszant – Velitel obrněného tanku.

Major Knud Kunutson – Rhodanův kontakt na planetě Astera.

Masters – Dvojník majora Kunutsona.

Ribald Corello – Tajemný supermutant.

Píše se střed března roku 3432. Od dne, kdy byl spuštěn projekt Laurin, uplynulo asi sedmnáct měsíců.

Pro cizince nebo nezasvěcené zanikla Terra a zbylé planety domovského systému lidstva i se svým Sluncem v mocném energetickém výbuchu.

Lidé ze Sluneční soustavy znají pravdu: Byli přesunuti pět minut do budoucnosti, takže armády Protipozemské koalice udeřily do prázdna a nemohlo dojít k bratrovražedné válce.

Perry Rhodan, Velký administrátor Solárního impéria, provedl v zájmu zachování míru fantasticky realizovaný ústup. Tento šachový tah je součástí solárního Pětisetletého plánu. Země zmizela, aby mohla operovat z anonymity.

A akce Pozemšťanů budou nezbytné, neboť vládci jednotlivých hvězdných říší provádí bezcitnou mocenskou politiku a nezaleknou se před ničím.

Mléčnou dráhu sužují i další, daleko mysterióznější skupiny. Například Ribald Corello, mutant s fantastickými schopnostmi. Ten svou moc nasadí proti obyvatelům planety Astera – a změní lidi v loutky...


Z Astery, teprve před několika málo lety osídlené druhé planety slunce Muul, náležející do sféry politického vlivu Tarejského bratrstva, se ohlásí agent Solární rozvědky major Knud Kunutson. Informuje, že lidé na planetě jsou ohrožováni robotickými imitacemi vlaštovkám podobných ptáků darso. Navíc se lidé v nejdůležitějších pozicích planetární správy chovají jako loutky. Paradetektor lokalizuje na Asteře trvale sílící hypnosugestivní vyzařování. Perry Rhodan, který za tím vším tuší činnost supermutanta Ribalda Corella, se ukryje pod masku Normana Yodera a v polovině března roku 3432 přistane s CANIS VENATICI, falešnou lodí Svobodných obchodníků, na Asteře. Setká se s Prospektorem Joakem Cascalem, bývalým majorem Solárního loďstva, který roku 3430 uprchl ze Sluneční soustavy, neboť proti němu byl veden válečný soud za údajné pašování howalgonia. Majorova lebka z terkonitu, která mu byla voperována po zranění paprskometem, ho chrání před sugestivními impulzy, kterým podlehla velká část obyvatelstva Astery.

Společně s Kunutsonem a pěti domorodci zjistí Rhodan s Cascalem, že je v atmosféře planety rozmístěno mnoho tisíc kuželovitých vysílačů. Vysílače přenáší Corellovy velitelské impulzy z paláce hlavního města Silomonu po celé Asteře. Úkolem robotických ptáků darso je ochromit imunní jedince. Když Rhodan a jeho průvodci vniknou do vládního paláce, Corello uprchne na palubě své korvety, kterou nelze sledovat v lineárním prostoru, neboť disponuje absorbérem poloprostorových stop.

Dne 28. března se Rhodan společně s Cascalem, který byl rehabilitován a obdržel nové rozkazy, vrací zpět na Olymp.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál