Perry Rhodan 1625 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1625
Název:Poselství ID
(Botschaft von ES)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Ernst Ellert volá zrcadlově narozené - mají přijmout nesmrtelnost
Hlavní postavy románu:

Reuben Shayn - smrti zasvěcený žurnalista věří v historku svého života

Zigmont - Shaynův ennoxský průvodce

Reginald Bull - konfrontuje Ennoxe s tvrdými fakty

Philip - nositel aktivátoru se přizná

Ernst Ellert - bývalý mutant proklamuje poselství od ID

Voltago - kyberklon je ještě tajemnější

Když žurnalista Reuben Shayn, který má příkaz, zachránit bankrotem ohrožovanou zpravodajskou agenturu, 16. září 1200 NGL navštíví Homera G. Adamse, aby zjistil místo pobytu Guckyho, dostane šéf Hanzy právě informaci, že myšob a Alaska Saedelaere1) zabavili Heimo Gullikem ovládanou hanzovní loď XENOLITH a s ní 10. září vyrazili na dálkový let s neznámým cílem2).

Bezprostředně poté u Adamse ohlásí Ernst Ellert3), jako posel ID, že Poutník se materializuje v aféliu bývalé dráhy planety Pluto, a požaduje, aby ho tam odvezl EIDOLON4) bez posádky. Ennox Zigmont, kterého Shayn u Adamse potká, vysvětluje žurnalistovi, že je v zájmu jeho druhů korigovat v Mléčné dráze věci, které jsou špatně. Aby mohl referovat o objevení se Poutníka, pronajme si Shayn malou loď TOMARI a letí k dráze Pluta. Když se Poutník 21. září objeví, přesune se TOMARI transicí k Saturnu. Současně se objeví Zigmont a přemluví Shayna, aby těžce poškozenou loď nechal opravit na Titanu. Na Saturnově měsíci zažije žurnalista, jak Reginald Bull Ennoxe, které pozval do ocelové pevnosti, obviní, že jsou identičtí se Sriiny a že zavinili zánik Arachnoidů5). Když Bull své hosty konfrontuje s projekcí lodě devolujících, posledních Arachnoidů6) a s kuželovitým hypervysílačem z NGC 14007) a nakonec s translátorskou maskou8) simuluje Arachnoida, přiznají Ennoxové, že jsou identičtí s Riiny, trvají ale na tom, že jsou nevinní. Jsou ale ochotní spolupracovat v Bullem, který chce nalézt Tecy. Formoenergetický arachnoidí artefakt s matoucí geometrií9), který Terranec poté demonstruje, označí Philip za 5D-boogo, trojrozměrné zobrazení pětidimenzionálního srovnávacího systému. Zničí útvar s odůvodněním že všechno co se používá, bez toho, aniž by se tomu rozumělo, způsobí neštěstí. Když se Shyan o něco později dozví, že pohled do 5D-boogo mu předtím odstranil diagnostikovaný Bindermanův syndrom, smrtelnou mozkovou nemoc, pozná, že ho Zigmont na Titan vylákal jen pro to, aby ho vyléčil.

30. září dorazí EIDOLON s Ellertem k Zemi. Posel superinteligence a Voltago, který interpretuje Ellertovy výpovědi, vysvětluje, že Gucky při hledání příjemců obou zbylých nositelů aktivátorů selhal, ačkoliv byl blízko cíle10), a musí se rozloučit11). Veřejně vyhlásí Ellert, že superinteligence ID, která je volána kosmickými závazky, vyzívá obě »zrcadlově narozené«, které byly vyvolené za nositele nesmrtelnosti, aby se v termínu dvou dnů dostavili na Poutník12).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál