Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1117
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1117
Název:Myšlenkové monstrum
(Das Gedankenmonster)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Lidé to stvořili - jeho nedokonalost vytváří chaos
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert a Merg Coolafe - dvě vědomí v boji o tělo

Yamisch Coolafe - Skokan přilétá na Terru, aby pomohl svému bratrovi

Reginald Bull a Julian Tifflor - oba muži se musí vyrovnat s důsledky »paranormální disharmonie«

Geoffry Abel Waringer - vědec se pokus zničit »myšlenkové monstrum«

Homer G. Adams - se dostane do moci sektářů

Mnoho účastníků projektu Druhá Země podlehne paranormální disharmonii, která pramení z plazmy vzniklé v projekčním sektoru, a která se projevuje touhou sebezničení, pocity nenávisti a nutkáním po destruktivních akcích. Pokus zneškodnit plazmu dezintegrátory nebo narkotizačním ostřelováním selže, členové posádek příslušných lodí se dostanou do šoku podobného stavu.

Na Zemi se rozjíždí pátrání po Merg Coolafovi, kterého se zúčastní i jeho bratr Yamisch, který přišel na Terru, aby Mergovi pomohl. Hledaný se schovává v bytě jedné ženy, kterou zabil. Bezmocně musí Ernst Ellert zažívat, jak Coolafe páchá další vraždy. Nakonec najde Coolafe/Ellert svého bratra a zabije ho ve výbuchu nenávisti. Vysoká pokojová teplota ale pak vrátí Ellertovi kontrolu nad tělem. Skokani, kteří chtějí pomstít smrt Yamische Coolafeho, zabrání ale tomu, aby Ellert mohl opustit hotel. S úmyslem Ellerta oklamat, předstírá Coolafe, že ho smrt bratra očistila, a nabídne Teletemporarierovi, že dočasně převezme tělo a překoná obléhatele. Pomocí hřejivého agregátu připevněného na hlavě získá ale Ellert po útěku zpět kontrolu nad tělem.

Právě včas zabrání Ellert/Coolafe zničení plazmatického monstra arkonskými bombami, protože je nenahraditelné, jelikož ID už nemá žádnou další energii pro vytvoření nových projekcí. Ellert pozná, že pro paranormální disharmonii je zodpovědná nekompatibilita mezi mentální energií, která přichází od individuálních bytostí a té, která pochází ze zásobáren ID. Využije vření, které vyvolalo slábnutí mentální energie pomatenců, a podaří se mu smířit energii superinteligence a lidských dobrovolníků. Plazmatický útvar se změní v napodobeninu Země a Měsíce1).