Perry Rhodan 1116 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1116
Název:Projekt Druhá Zěmě
(Projekt Zweiterde)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Mají vytvořit projekci - k záchraně Země
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull a Julian Tifflor - Terranci zahajují projekt Druhá Země

Ernst Ellert - vědomí v cizím těle

Merg Coolafe - nedobrovolný nositel Ellertova vědomí

Geoffry Abel Waringer - šéfvědec Kosmické hanzy

Matthew Creek, Earl Hartog, Marge Flinders a Duty Phibb - vědečtí spolupracovníci na projektu Druhá Země

Ernst Ellert/Merg Coolafe oznámí, že miliony lidí musí s pomocí transmiterů projektovat svou mentální energii na protilehlý bod na oběžné dráze Terry, a vytvořit tam projekci Terry a Měsíce, aby ID mohl zakročit ve prospěch lidstva. Protože se superinteligence může věnovat boji proti Višně jen během Seth-Apophisina bezvědomí, postupují přípravy projektu Druhá Země velkou rychlostí. Zatímco se přes média hledají dobrovolníci, zkonstruují vědci pod velením Geoffryho Abela Waringera podle Ellertových údajů mentální materializátory jako přídavná zařízení pro tisíce transmiterů, které jsou sektoru, ve kterém má vzniknout projekce Terry, rozmístěni do podoby dvou dutých koulí.

Když se Ellert/Coolafe dostane do zchlazeného transmiteru, může Merg Coolafe, který si ze zničení Země a s tím spojenou zkázou Kosmické hanzy slibuje nový vzestup pro obchody Skokanů, znovu získat kontrolu nad svým tělem. Zmizí v HQ-Hanzy. Kvůli překrývání svého vědomí s Ellertovým ztratí v krátké době vzpomínky na vlastní identitu, ignoruje ale Ellertovo varování před nemocí svého ducha. Při pokusu operaci sabotovat, se spojí několik současně de- a rematerializovaných v transmiterech projektu Druhá Země a uvolní se přitom obrovské množství psionické energie, které Waringerovi připomene Atlanovo vyprávění o Jotě Velké hoře1). Při pokusu nechá psí-energie transmitery v sektoru projekce dočasně zmizet a dobrovolníci v protistanici na Zemi ztuhnou.

Když je Projekt Druhá Země druhého dne odstartován a dobrovolníci v jednosměrných transmiterech se koncentrují na vytvoření projekce Země a jejího Měsíce, vznikne na opačném bodu oběžné dráhy Země jen kalná plazma.

Protože správně odhadnou, že Coolafe je zodpovědný za Ellertovo zmizení, ve kterém vidí příčinu ztroskotání, začnou Bull, Tifflor, Adams a Deighton pátrat po poslovi ID.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál