Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 741
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 741
Název:Falešný MARCO POLO
(Die falsche MARCO POLO)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Dva Haluťané zasahují - a smrtelné drama v centrální oblasti začíná
Hlavní postavy románu:

Jotan Menc a Lraton Perlat - dva delegáti z Halutu

Hotrenor-Taak - vládce galaxie

Perry Rhodan - dvojník je nechán na holičkách

Atlan, Ras Čubaj a Senco Ahrat - bojují proti duchovním vampírům a proti falešnému MARCO POLU

Natali - obyvatelka z Jota Velká Hora

SOL-buňka 2, do které se vrátili Ras Čubaj s Atlanem a »zasvěceným« comandérem Hilframem Eysbertem, se vydává na cestu k temnému mračnu Yolschor. Při orientačním manévru v galaktické centrální oblasti je zavolá loď z osady Jota Velká Hora. Na planetární mlhou pokrytém, tvrdému záření vystavovaném, životu nepřátelském světě se setká Atlan a Ras Čubaj v nitru deset tisíc metrů vysokého kopce s mladou humanoidkou Natalai a jsou pozváni k hostině, které se zúčastní bytosti ve formě Alberta Einsteina, Williama Faulknera, Alexandera Fleminga, Marka Twaina, Horatio Nelsona, Nofretete, Eleonary Duse, Grigorije Rasputina a dalších významných osob prekosmických terranských dějin. Když se dozvědí, že Jotanové chtějí jejich psionickou životní energii, zachrání se Čubaj a Arkonidan pomocí teleportace do SZ-2. Aby mohli loď osvobodit, je vyroben agregát k umělému vyrábění psionické energie. Když se ale agregát dostane mimo kontrolu a planeta je příliš silně ozářena, zmizí všechny známky života Jotanů, kteří se podle Atlanova názoru vyvinuli z terranských kolonistů z první expanzní vlny1).

Poblíž temného mračna Yolschor zaútočí SZ-2 na falešného MARCO POLA, ve kterém se larští vědci Liiryl-Saan, Vrantan-Hoark a Quosam-Tuul snaží dekódovat obsah mrtvého mozku Kora Kalmecka. Palebnou silou překonaná SZ-2 se musí sice stáhnout zpět, protože se objeví dvanáct SVE-křižníků, ale Haluťané Lraton Perlat a Jotan Menc se během boje osvobodí a začnou ničit MARCO POLO zevnitř. Menc je stovkou bojových robotů a čtyři sta lidmi, kteří jsou vybaveni těžkým pojízdným paprskovým delěm, obklíčen a zabit. Poté co zabije dvojníka Ertrusana Toronara podaří se Perlatovi, přivést MARCO POLO k explozi, když poškodí generátory Schwarzchildova pole a spustí tak nekontrolovatelný fúzní proces. Přežije a zachrání se ve své kosmické lodi, která byla upevněna na trupu falešné vlajkové lodi.

Haluťan přistane na Taatlonu, aby opravil svou loď. Protože ho Larové se svými SVE-křižníky následují a tajemství temného mračna se tak ocitá v nebezpečí, letí Senco Ahrat a Ras Čubaj se space-jetem za Haluťanem. Čubaj vezme Perlata na palubu jetu, který se vrátí zpět na SOL-buňku 2. Loď Haluťana shoří po krátkém lineárním manévru v zeleném slunci Wobbel, zatímco SZ-2 se stáhne zpět do Provconovy pěsti2).