Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1511
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1511
Název:Devět životů Caliguly
(Die neun Leben des Caligula)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
Nakk, černá díra - a devítiocasí kocour
Hlavní postavy románu:

Udivar - podivný Nakk

Alaska Saedelaere - chce splnit »nemožnou« pohledávku

Ernst Ellert a Testare - dva hledači Amringharu

Malaudi - šejdíř dostane svou mzdu

Caligula - devítiocasý kocour

Udivarův požadavek »Přineste mi zvíře, které má devět životů a devět ocasů!« připomene Alaskovi Saedelaeremu skurrilský sylogismus, podle kterého žádná kočka nemá osm ocasů, každá kočka má ale jeden ocas. Protože jedna kočka a žádná kočka odpovídá matematicky jedné kočce, má tato devět ocasů. 1. dubna 1170 NGL dorazí QUEBRADA na Luinad, jedinou planetu 180 světelných let od Pultafu vzdáleného slunce Kroot. Zde žije mnoho koček, protože v roce 491 NGL Scenopher Luinad na planetě přistál s nákladem těchto terranských zvířat. V bývalé stanici kapitána Luinada žije Hanguard Seaphomanu Albaxada, který nenávidí polodivoká zvířata. Albaxada prodá Saedelaereovi bílého, rezavě flekatého kocoura Caligulu, kterého nenávidí a bojí se ho, protože věří, že se z telepatického poselství kočky dozvěděl, že se v Caligulovi reinkarnoval kdysi svými zvířaty zavražděný Scenopher Luinad.

Alaska Saedelaere, Ernst Ellert, Testare a Malaudi odvezou Caligulu k Udivarovi na Phaddon, druhou planetu rudého obřího slunce Marcor. Ačkoliv kocour má jen jeden ocas, akceptuje Udivar Caligulu, protože mu Saedelaere namluví, že mu byl ocas asi devětkrát uříznut, takže teď už nedokáže znovu narůst. Nakk, který se zabývá terranskými příslovími a přitom narazil na zvláštní definici kočky, odveze Saedelaereho a jeho společníky s trojzubcovitou lodí NACHADAM k asteroidu Amringhar v černé díře Paura a věnuje se současně intenzívně Caligulovi. Mezitím odstartuje 6. dubna z Pultafu 200 členů Bretzovi bandy s oběma kulovitými loděmi LIGURI a XAARON, Bekasskými loděmi1) ONTRAX a PONTEMAX a gurradskou lodí SCHEEMOR také k černé díře, aby tam ukořistili cenné paměťové krystaly. Jen XAARONU se ale podaří do černé díry Paura proniknout. Čtyři ostatní lodě jsou roztrhány gravitačními silami černé díry. Caligula objeví v krystalickém prachu Amringharu třináct úlomků chronologické tabulky, které si Alaska Saedelaere vezme do úschovy. Bretzův pověřenec Zaffim se mezitím pokusí převzít velení, nepohodne se ale s Malaudim. V následující přestřelce je Caligula zraněn a Zaffim vymyslí nový plán.

Zatímco NACHADAM se Saedelaerem, Ellertem, Testarem a Pultafery opustí černou díru, ohlásí Udivar jako definitivní vysledek svého výzkumu, že v kocourovi se kromě Caliguly2) reinkarnovali také jeskynní člověk Grerr, Leonardo da Vinci3), Cagliostro4), Nostradamus5), Napoleon Bonaparte6), Rasputin7), Ratber Tostan8) a Scenopher Luinad9).