Perry Rhodan 1414 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1414
Název:Poslední výpad
(Der letzte Aufbruch)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Riskuje všechno – chce přemoci chronopulzní val
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan chce zamezit Tostanovu záměru

Ratber Tostan - velitel TS-CORDOBA

Posy Poos - Swoon

Ali Ben Mahur, Juri Katčenko a Aaron - Tostanovi společníci na Hera III

Cynta Laszlo a Rodnina Kasnatrowa - dvě ženy, které si dělají starosti o Tostana

Ratber Tostan zamlčí Atlanovi, že se jeho zdravotní stav po mnoha útrapách v poslední době rapidně zhoršil, když Arkonidanovi 6. července 1143 NGL oznámí svůj záměr prolomit chronopulzní val s TS-CORDOBOU. Atlan operaci zakáže, ale Tostan vysvětluje, že se během sedmi set let ve stázi změnila právní situace a že už není podřízen Atlanovu velení. Když Arkonidan, který s LACRIMARUMEM a CYGNUSEM vrátil zpět na Phoenix-1, 7. července opět dorazí do Výběžku Hera, odstartuje Tostan se svou Tsunami do nitra enklávy.

Tam vstoupí do jedné z kosmických lodí Wallaby, která se ukáže být kartanským Trimaranem a ve které objeví mumifikované mrtvoly Kartaniňanů. Trimaran je odtažen k TS-CORDOBĚ a je naváže rádiový kontakt se stanicí na Hera III, která mu předá příkaz k sebedestrukci. Jen bleskurychlým nouzovým startem dostane Tostan svou loď do bezpečí.

Velící mozek základny akceptuje galaktického hráče jako starého spolubojovníka Kartaniňanů1) a nechá ho s Posy Poosem, Aaronem Silvermanem, Juri Katčenko a Ali Ben Mahurem 9. července s dopravní lodí proletět HD-štítem, který chrání podzemní zařízení. Terranci tam narazí na další mrtvé Kartaniňany, které Tostan identifikuje jako příslušníky komanda Goronac ze soustavy Synguiso v Hangayi2).

Tostan předpokládá, že Výběžek Hera byl protiopatřením Kartaniňanů nafouknut, když vznikal chronopulzní val. Úderný oddíl je napaden Traavskými žoldnéři3), které Felidi před 650 lety přivedli s sebou jako ochranu proti eventuálnímu útoku Hauriů, dostali se ale po vytvoření chronopulzního valu mimo kontrolu a obrátili se proti svým pánům. Nebojácní Traavové přijdou o život, protože následují Terrance, kteří v ochraně paratronů projdou HD-štítem. Nakonec velitel TS-CORDOBY narazí na mrtvolu svého přítele Man-Gra2).

Mezitím se stále zmenšuje spojení Výběžku Hera s volným kosmem. Po návratu do TS-CORDOBY nechá Tostan 10. července celou posádku odvést roboty do pomocných člunů. Zatímco ti enklávu opustí, odstartuje Tostan a Posy Poos s křižníkem Tsunami, aby v potenciální budoucnosti antitemporálního slapového pole proletěli chronopulzním valem. Hyperenergetická šoková fronta po výbuchu ale ukáže, že se úmysl nezdařil a že Tostan a Swoon přišli o život4).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál