Perry Rhodan 1630 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1630
Název:Tajná mise XENOLITHU
(Geheimmission der XENOLITH)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Gucky a jeho tým - na cestě k soustavě Ennoxů
Hlavní postavy románu:

Gucky - Ilt zoufale pátrá

Felix - Ennox musí domů, aby přežil

Alaska Saedelaere - organizuje útěk z Gäa

Heimo Gullik - Hanzovní kapitán riskuje mnoho pro své přátele

Tipania, Megananny a Curious - trio Ennoxů, kteří nejsou příliš rozmazlení

Přes rádio se Gucky dozví1), že jeho přítel Heimo Gullik, velitel nové Hanzovní lodi XENOLITH, jejíž panenské jízdy se v roce 1195 NGL sám účastnil, má dorazit do Provconovy pěsti.

O dva dny později se objeví tři Ennoxky na Gäa, jejichž velitelka Tipania připomíná Tipu Riordan2), a vydají se pátrat po Felixovi1). Gucky, Alaska Saedelaere, Selma Laron a Ed Morris1) položí několik falešných stop, skryjí svůj space-jet GECKO v koroně slunce Zwotta a 22. srpna 1200 NGL se tajně s Felixem přemístí na planetu Zwottertracht3). Tam je podporuje Zwotterka Ebinonea. Poté co 250 metrů dlouhý XENOLITH, který svým tvarem připomíná půlku arašídu a na nejtlustším místě měří 110 metrů, dorazí do temného mračna a navštíví Gäa, teleportuje Gucky 10. září se svými druhy do GECKA, který je nakonec přijat Hanzovní lodí.

Jako první mezistanice na cestě k Felixově domovu je zvolena 4.5 milionů světelných let od Mléčné dráhy vzdálená galaxie NGC 55, v jejíž pomezní oblasti se nachází »Poslední přístav«, předsunutá základna Kosmické hanzy. Během letu se snaží Saranda, během Monosovy éry naklonovaný Aras, prodloužit Felixův život pomocí hibernace. Při příletu XENOLITHU 7. října nereaguje roboty obsluhovaná stanice »Poslední přístav« na pokusy o komunikaci z lodi. Gucky poté teleportuje do základny a dostane se do moci doktora Marca O'Rosse. Dozví se, že O'Ross, který vedl výstavbu »Posledního přístavu«, svou smrt 29. března 1170 NGL jen předstíral, aby pak mohl nerušeně provádět pokusy s prodloužením života. Z biologa, kybernetika a přežívacího specialisty existuje už ale jen monstrózní mozek. Lichotkami si Saedelaere získá důvěru O'Rosse. Protože ten ale jeho bluf rozpozná a hrozí zničením stanice, zničí Gucky a Saedelaere mozek.

Podle Felixových nepřesných dat je jako další cíl zvolena sedm milionů světelných let vzdálená galaxie NGC 7793. Navzdory Guckyho naléhání nemůže Felix prozradit žádná data o vzhledu svého domovského světa. Když XENOLITH 25. října odlétá z »Posledního přístavu«, vynoří se překvapivě její sesterská loď POLYMORPH, která Hanzovní loď na rozkaz Homera G. Adamse sledovala. XENOLITH sice unikne do hyperprostoru, ale Ennoxka Tipania a její průvodkyně Megananny a Curious se na poslední chvíli přesunou z POLYMORPHU do prchající lodi, aby Felixovi zabránili prozradit tajemství jejich národa4).

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!