Perry Rhodan 514 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 514
Název:Hvězdný posel
(Der Weltraumkurier)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2021, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441
Vládkyně pirátů bije na poplach – začíná hra o Olymp
Hlavní postavy románu:

Tipa Riordanová – Vládkyně pirátů bije na poplach.

Anson Argyris – Císař z Olympu.

Shar ter Troyonas – Argyrisův zástupce.

Bossa Cova – Vesmírný posel Perryho Rhodana.

Terser Frascati – Trojice diktátorů má plán.

Nos Vigeland – Trojice diktátorů má plán.

Runeme Shilter – Trojice diktátorů má plán.

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana a Solární maršál chrání Zemi před nevítanými hosty.

Galbraith Deighton – Syn Perryho Rhodana a Solární maršál chrání Zemi před nevítanými hosty.

Tipa Riordanová, vůdkyně Pirátů, přistane počátkem listopadu roku 3441 s DREADFULEM na Olympu a ohlásí Shar ter Troyonasovi přílet dvaceti obrněných transportérů Carsualského spolku. O něco později vyloží ertrusanští diktátoři Terser Frascati a Nos Vigeland pod záminkou zásobovací krize na Olympu půl miliónu ohlupených Ertrusanů, aby tak destabilizovali situaci na obchodním světě. Ve Sluneční soustavě zkrachuje obdobný pokus Runeme Shiltera na paratronovém štítu, kterým Danton a Galbraith Deighton zavčas obklopí Terru. Aby zmařili plán Ertrusanů, připraví Danton a Holtogan Loga, mluvčí Homo superiorů, speciální plán.

Bossa Cova je jako plukovník Solární flotily a falešný rychlý posel Perryho Rhodana vyslán s podvrženým poselstvím. Aby působil důvěryhodně, odebere se nejdříve Cova ve svém space jetu do blízkosti Roje, kde operuje GOOD HOPE II. Po krátké návštěvě hvězdného města Jawnee, v němž báalolský kněz Ydrani a pozemský obchodník Ranus Fliederbaum s jednadvaceti dalšími imunními ošetřují třicet tisíc ohlupených ze sedmnácti různých národů, simuluje Cova v systému bílého trpaslíka Aslan, do něhož se stáhli Frascati a Vigeland se svým loďstvem, poruchu Waringerova konvertoru a přistane na první planetě Aslanu, vodním světě Turtle's Paradise. Z ynkelonio terkonitového pouzdra, které měl Bossa ukryté v žaludku, získají Ertrusané informaci, že Roj v třiceti dnech opustí Mléčnou dráhu. Podle zfalšovaného poselství hodlá Rhodana zmatku po odeznění ohlupení využít k tomu, aby dobyl hlavní planety Carsualského spolku a Středogalaktické unie.

Aby mohli čelit této hrozbě, vrátí se Frascati a Vigeland okamžitě na Olymp, naloží s pokryteckým tvrzením, že litují svého nemorálního počínání, své ohlupené soukmenovce a vydají se s nimi k domovskému světu. Zatímco se transportní loď zdržuje na obchodní planetě, je Bossa Cova přispěním Tipy Riordanové osvobozen z moci Ertrusanů.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál