Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 419
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 419
Název:Konference zrádců
(Konferenz der Verräter)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3433
1400 planet vyšle své zástupce – má být založeno nové impérium
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor obnoví poštovní spojení.

Esybon Herrihet – Muž, který hraje neprůhlednou hru.

Atlan – Lord admirál je unesen.

Julian Tifflor – Solární maršál zaujme jsou starou úlohu.

Tipa Riordanová – Vládkyně pirátů se změní v únosce.

ID – Po dlouhé době se ozve Všebytost z Poutníku.

Alaska Saedelaere – Muž s maskou má osvobodit Atlana.

Ras Čubaj – Teleportér má osvobodit Atlana.

Gucky – Teleportér má osvobodit Atlana.

Počátkem března roku 3433 se Solární parlament usnese, že se vzdá absolutního utajení a povolí poštovní spojení mezi Soustavou duchů a ostatními planetami Galaxie. Chce tak zabránit propukajícím nepokojům na koloniálních světech Solárního impéria.

Když major Alaska Saedelaere přistane na Precheuru, druhé planetě systému Kekile v hvězdokupě Praesepe, zjistí, že generální koordinátor Esybon Herrihet nechal zatknout všechny agenty Solární rozvědky, USO a ostatních galaktických mocenských bloků. Herrihet podle všeho zamýšlí strhnout pod svou vládu všechny planety věrné Impériu.

Při setkáním na neznámém osamělém světě v soustavě rudého slunce u kraje galaktického centra zajme Tipa Riordanová dne 1. březen Atlana a rozhodne se ho předat Herrinetovi, jehož označuje za svého budoucího manžela. Generální koordinátor sezve správce tisíc čtyři set Impériu věrných koloniálních světů na 15. března konanou konferenci na Precheur, aby s nimi prodiskutoval možnosti vytvoření nového centrálního vedení. Na Rhodanův rozkaz odstartuje do hvězdokupy Praesaepe čtyřicet osm tisíc jednotek Solárního loďstva.

Dne 14. března zabaví Herrihet bilionový úvěr, který před zmizením Sluneční soustavy obdržely mladé kolonie, a ohrozí tím hospodářskou strukturou, na níž je závislá obchodní planeta Olymp. Stejného dne teleportují Gucky a Ras Čubaj s Alaskou Saedelaerem ze space jetu INTERSOLARU na Precheur, aby osvobodili Atlana. Arkonidan, kterého naleznou v blízkosti Tipy Riordanové na DREADFULU, jim k jejich nekonečnému překvapení vysvětlí, že se stal Herrihetovým příznivcem. Po jejich návratu na INTERSOLAR se chování Saedelaera a jeho průvodců zvláštním způsobem změní.

INTERSOLAR přistane dne 15. března na Precheuru. Perry Rhodan, převlečený za starce, pronikne společně s Rasem Čubajem, Fellmerem Lloydem, Alaskou Saedelaerem, Guckym a útočným komandem do konferenční haly. Herrihetovi, jehož chtějí přítomní administrátoři jmenovat novým Velkým administrátorem, hodlají zabránit v převzetí moci, jsou však generálním koordinátorem osloveni a přivítáni pravými jmény. Herrihet vysvětluje, že všechny předchozí události zinscenoval jen proto, aby Rhodana přinutil k veřejnému vystoupení a převzetí zodpovědnosti za lidstvo. Také Tipa Riordanová, Atlan a zdánlivě zajatí agenti USO a rozvědky generálního koordinátora plně podporují. Herrihet pak vyzradí obsah tajné dohody, kterou s ním chtěl uzavřít Dabrifa, a zostudí tak Imperátora před galaktickou veřejností. Rhodan poděkuje Herrihetovi a následuje jeho výzvy převzít znovu úlohu Velkoadministrátora.