Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 418
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 418
Název:Galaktický kurýr
(Kurier der Galaxis)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3433
Je zástupcem lidstva – má jen pár dní na to, aby zabránil galaktické válce
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor má bolesti hlavy.

Joaquin Manuel Cascal – Diplomat, který má zabránit galaktické válce.

Dyroff Hypern – Cascalův zástupce a první důstojník OVERLUCKU.

Caresca Asayahová – Cascalova přítelkyně.

Ras Čubaj – Cascalův pomocník v záloze.

Masara Skatchis – Vůdce spiknutí.

Rathan Pyrones – Šéf tajné služby Středogalaktické unie.

Přesně tak, jak předpověděl velký lunární počítač NATHAN, se Protipozemská koalice nalézá dva roky a čtyři měsíce po provedení plánu Laurin v hluboké krizi. Začátkem února 3433 je válka mezi Carsualským spolkem a Středogalaktickou unií blíž, než kdykoli dřív. Aktuálním předmětem sporu je sto devadesát tři hvězdných systémů Šomonského řádu, který se po zmizení Sluneční soustavy díky velkým vnitropolitickým rozdílům zcela rozpadl. Imperátor Dabrifa uzavře tajnou smlouvu s jednadvaceti Dozorci SGU, ve skutečnosti však chce převzít vládu nad oběma říšemi hned poté, co je vzájemný střet dostatečně oslabí. Jak Khonan-Tap Omarina Ligzuty na Nosmu, tak i podzemní organizace Saleconga vedená Masarem Skatchisem na Rudynu, hlavním světě Středogalaktické unie, usiluje o to, aby se roztržka mezi Carsualem a SGU ještě víc prohloubila. Obě odbojová hnutí doufají, že ve zmatku galaktické války odstaví své politické protivníky od moci.

Dne 2. února pověří Perry Rhodan plukovníka Joaquina Manuela Cascala, aby vypracoval plán, jehož provedením by Solární rozvědka zabránila střetnutí a uvolnila stávající napětí. Bratrovražedná válka by totiž podle NATHANOVY extrapolace stála deset miliard lidských životů a přinesla by zničení pěti set planet. Se svým prospektorským křižníkem OVERLUCK nejdříve Cascal odlétne na Nosmu, třetí planetu soustavy Normon. Zde chce nechat Imperátorovy hanebné plány veřejně oznámit v místním rádiu, a následně odcestovat na Rudyn. Dabrifa však zatkl nejdůležitější členy Khonan-Tapu a Saleconze přihrál padělané informace. INTERSOLAR, skrývající se s doprovodem v blízkosti světle modrého slunce nedaleko Normonu, zachytí falešného kurýra Khonan-Tapu, a Cascal převezme jeho roli.

OVERLUCK letí k systému Ephelegon, jehož čtvrtá planeta je Rudyn. Při prohlídce prospektorské lodi se mužům Rathama Pyronese, hlavního kalkulátora Kalkulačního komanda, jak se říká rudynské tajné službě, nepodaří objevit teleportéra Rase Čubaje, ukrytého v dutině uvnitř Waringerova kompenzačního konvertoru. Cascal předá vůdci Salecongu, Masaru Skatchisovi, které má postavení Prvního správce (obdoba ministra) a je zodpovědný za loďstvo a zásobování kolonií, zčásti pravé, a zčásti Solární rozvědkou padělané informace o Dabrifových plánech, jeho spojení s Carsualským spolkem a jeho vědomostech o Salecongu. Skatchis poté okamžitě rozpustí svou odporovou organizaci. Až na něho samotného, admirála Benuse Haifaila a prvního kalkulátora Juka Tolsyera, které Čubaj ukryje ve Waringerově konvertoru, zmizí všichni členové Saleconga ze scény. Následně předloží Cascal v Opralu, sídlu vlády Dozorců, stejné informace Rathamu Pyronesovi, a také Kartchu Taihnovi, Roseru Sakilatovi a Ferethu Haynestovi, Prvním, Druhému a Třetímu Dozorci. Protože se současně čtyřicet tisíc lodí Solární loďstva přiblíží k území Šomonského řádu, Dozorci se vzdají svých plánů na napadení Carsualského svazu, neboť už nevěří v Dabrifovu podporu. Dříve než může kalkulační komando zatknout Cascala a jeho průvodce Dyroffa a Hyperna, podaří se třem mužům proniknout k OVERLUCKU a odstartovat z Rudynu. Dne 22. února přemístí Cascal s Čubajem Skatchise, Haifaila a Tolsyera na INTERSOLAR.