Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1591
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1591
Název:Oběť hyperprostoru
(Opfer des Hyperraums)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Opouští 4. dimenzi - a přijmou impulzy šílenství
Hlavní postavy románu:

Toornshalg a Verdonia - dva hyperprostoroví zvědové

Perry Rhodan - Pozemšťan drží získané aktivátory pod zámkem

Sato Ambush - pararealista doprovází Nakky při expedici

Paunaro - Nakk u galaktiků

Gucky - Ilt je obětí své zvědavosti

Většina bývalých nositelů aktivátorů, zejména Reginald Bull energicky odmítají Perry Rhodanův záměr odevzdat aktivátory ID, zatímco Atlan a Gucky, trápeni předtuchami, Rhodana podporují.

Na Akkartilu1) je počátkem prosince 1173 NGL předána CATALINA MORANI Nakkům, poté co Paunaro po krátkém váhání přistoupí na terranské podmínky, že vydá Paranakk a že se smí Sato Ambush zúčastnit jejich expedice, zatímco Paunaro musí přejít na DEAUVILLE, která má CATALINU MORANI následovat. Ve dvě stě metrů dlouhé a šedesát metrů široké lodi je zabudován generátor impulzů, který umožňuje stanovit její polohu přes GALORS a převzít celkovou kontrolu. Až na deset, kteří CATALINU MORANI mají doprovázet v trojzubcovitých lodích, přejde asi 230 v Mléčné dráze sídlících Nakků na palubu. Jen Paunarův trojzubec zůstane na Akkartilu.

Technická zařízení CATALINA MORANI jsou obsluhovány Bionty, které Nakkové dosud využívali jako hyperprostorové zvědy2). Mezi nimi se nachází také Toornshalg a Verdonia, kteří se potkali a zamilovali se, než začali uvnitř, jak Nakkové říkají hyperprostoru, hledali ID, duši. Než CATALINA MORANI, následovaná DEAUVILLE, dorazí ke svému cíli, zóny uvnitř centra Mléčné dráhy, podniknou oba Bionti společně výpad do hyperprostoru a naleznou hledaný kontakt. Bezprostředně po návratu obou zvědů zmizí CATALINA MORANI společně s trojzubcovitými loděmi v hyperprostoru a vynoří se teprve po dni sedm světelných let daleko a sama. Na palubě se nachází Ernst Ellert, který s lodí přistane na žhavém světě Fireball a vyzve Galaktiky pomoci Nakkům, jejichž osud je věrným obrazem toho, co se stalo ID. Gucky a Myles Kantor najdou Ambushe a Bionty v bezvědomí. Nakkové už nemají žádný exoskelet a jsou bezmocní. Pod vlivem z Nakků vycházejících pětidimenzionální impulzů trvdí Gucky náhle, že se nachází ve fiktivní realitě, zatímco skutečnost leží dvacet tisíc let v budoucnost. Nakonec upadne do komatu. DEAUVILLE odveze myšoba, Ambushe, Bionty a Nakky na Tahun3).