Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1592
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1592
Název:Ilt a smrt
(Der Ilt und der Tod)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Alarm na medoplanetě - smrtelní pacienti utekli
Hlavní postavy románu:

Gucky - Ilt zápasí se smrtí

Perry Rhodan - Pozemšťan u smrtelné postele svého nejstaršího přítele

Verscor a Depriss - dva lékaři z Tahunu

Sato Ambush - pararealistův stav se zlepšuje

Paunaro - Nakk, který sdílí jiný osud, než jeho druhové

Na Tahunu připraví ošetřování se smrtí zápasícího Guckyho Arasům maximální potíže, protože existuje jen několik dat o biologii myšobů. Když Gucky nakonec 16. prosince 1173 NGL procitne z komatu, požaduje v pevném přesvědčení, že od odletu CATALINA MORANI uplynulo dvacet tisíc let a mocnosti chaosu ovládli vesmír a zavedli nový řád pomocí morálního kódu. Bionti, kteří umírají na slabost, protože je jejich pentaskopické schopnosti zas a znovu strhávají do hyperprostoru, ohrozí myšoba neúmyslně svou pětidimenzionální oscilací. Nakonec Gucky náhle teleportuje a ztratí se na Tahunu.

Mezitím vypráví Sato Ambush o svých zážitcích během hyperprostorového průchodu CATALINA MORANI:

V neskutečném prostřední Humanidromu narazí Ambush na Voltaga1) a na Rase Čubaje s Fellmerem Lloydem, kteří tvrdí, že před dvaceti tisíci lety uvízli na druhém konci vesmíru. Když pararealista projeví nedůvěru, protože ví, že oba mutanti jsou mrtví2), oba zmizí pryč. Gucky vypráví Ambushovi, že byl v daleké budoucnosti, ve které už nejsou žádní Terranci, ale Calyokouzové, národ z jiné oblasti vesmíru, zde převzal moc. Jednoho dne, kdy Ambushův chronometr ukazuje 24. března 27‘432, odpoví Voltago pararealistovi na otázku, jak lze ID pomoci, s výrokem, že proti ohni se musí bojovat ohněm.

Perry Rhodan připisuje Ambushovo pozorování jedné paralelní realitě. 20. prosince nakonec v naději, že Guckyho nalezne živého, vyhoví Paunarovu přání a odveze 240 nemocných Nakků s ODINEM na Akkartil, aby je vystavil účinku miničerné díry Anansar. Paunaro je přesvědčen, že jeho druhové, kteří mají stejné symptomy jako Balinor3), dosáhli cíle padesát tisíc let trvajícího hledání. Překvapivě se nad Akkartilem objeví Gucky s medolodí CORON. Když ho Rhodan drží dál od nemocných Nakků, spojí se Ilt s Paunarem, kterému Terranci neposkytnou přístup k jeho druhům, protože nechtějí, aby poslední zdravý Nakk rovněž onemocněl. 24. prosince se dozví Gucky v kontaktu s Nakky na Akkartilu, že se jim na Poutníku podařilo objevit planoucí pramen, ze kterého vyvěral bludný časový proud. Tento pramen explodoval a zaplavil Gastropoidy, kteří chtěli zjistit jeho povahu a marně se pokoušeli, chránit se před plamenem, zatímco se zbavili svých exoskeletů. Sám ohrožován zkázonosným ohněm, přenese se Myšob v poslední sekundě na ODIN. Zde se mu podaří vrátit se do vlastního času a mluví rovněž o tom, že proti ohni se musí bojovat ohněm. Rhodan se vydá na cestu do Sluneční soustavy, aby se tam setkal s BÁZÍ a ROBINEM4), zatímco Paunaro zůstane na Akkartilu.