Perry Rhodan 1597 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1597
Název:Loučení s nesmrtelností
(Abschied von der Unsterblichkeit)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1174 NGL = 4761
ID u propasti - a nesmrtelní na rozcestí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan bojuje o buněčné aktivátory

Reginald Bull - Rhodanův tvrdý odpůrce

Paunaro - Nakk zůstává nekompromisní

Dorina Vaccer - přinese ukrutnou zprávu

Anna - záhadná Marťanka

Noro - zažije peklo

Protože Mars, Poutník a Slunce vytvoří přímku, dostane se rudá planeta do ohniska umělého světa. ID vysílá psiqy vyvolávané útrapy na obyvatele Marsu a mnoho z nich má pocit, že se řítí do propasti. Kolem Marťanky Anny se shromáždí lidé, kteří jsou společně připraveni spáchat sebevraždu.

Perry Rhodanův plán ID s pomocí stabilizujícího účinku buněčných aktivátor1) odvrátit od vývoje v materiální propad, vede k hlubokému rozkolu mezi bývalými nesmrtelnými. Zejména Reginald Bull, Julian Tifflor a Roi Danton se brání představě, že by se měli vzdát aktivátoru a tím se definitivně zříct nesmrtelnosti. Při příletu na Poutník zůstanou bývalí nositelé aktivátoru 16. března 1174 NGL viset s EIDOLONEM2) v ochranném štítu umělého světa a zažívají znetvořenou realitu, dokud se Icho Tolotovi nepodaří vypnout štíty své lodi. Pokus dostat se s vypnutými štíty na Poutník ale selže.

22. března sděluje Paunaro, že se jeho druhé na Akkartilu zotavil z ID-syndromu3) a že Nakkové jsou teď jediní, kdo se k ID může dostat. Zatímco je CATALINA MORANI3) na cestě, aby 240 Nakků dovezla do Sluneční soustavy, přistane 23. března Dorina Vaccer se svými žáky na Marsu a ukončí sebevražednou mánii Marťanů. Mírostrůjkyně vypravuje, že se situace v říši Linguidů ustálila a že se všichni Parcziani stáhli, a vysvětluje, že se Linguidé nestanou členy Galaktika, ale budou opět v ústraní pokračovat ve svém anarchickém způsobu života. Kromě toho vypráví Linguidka o dodatku k poselství Nesmrtelného, které ID Mírostrůjcům sdělil při jejich návštěvě na Poutníku4). Říká se v něm, že čas postupuje kupředu a všechno se obrovitými kroky blíží ke koncovému bodu. A když ID dosáhne konce vlastního času, zastaví se také hodiny pro ostatní. Protože tedy buněčná sprcha nebude, jak se dosud předpokládalo, působit sedmatřicet let4), ale ztratí svůj účinek se zánikem ID v blízké budoucnosti, otálejí bývalí nositelé aktivátoru vzhledem k neodvratné smrti dlouho, než schválí Rhodanův záměr vydat své aktivátory Nakkům, kteří 28. března přiletí do Sluneční soustavy. 31. března pronikne Paunarova TARFALA a CATALINA MORANI s buněčnými aktivátory štítem, který Poutník obklopuje.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!