Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1618
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1618
Název:Panika
(Panik)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Hysterie v Sluneční soustavě - strach před novou Zónou smrti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan se vrací zpět do Sluneční soustavy

Careful Menetekel - dělá obchody se strachem

Gucky - Ilt je zdrcen

Yankipoora a Zornautr - Hanzovní specialisté loví přelud

Henna Zarphis - Akonaka zůstává tajemná

Sledujíc hvězdnou mapu, kterou objevil ve svém syntronu a přičítá jí ID, odlétá Gucky s Alaskou Saedelaerem, Eduardem Morrisem a Selmou Laron1) v GECKU k planetě Trevorfort. Musí tam ale zjistit, že neznámý zřejmě položil falešnou stopu, aby je odlákal ze Sluneční soustavy.

Tam se pološeré skupiny snaží obohatit na vzrůstajícím strachu obyvatel před vznikem nové Zóny smrti. Zatímco »Sekta vnitřního útěku« lidé údajně pomocí bezpečného transmiteru láká do bezpečné oblasti, a cestovní agentura Nez Pierce prodává fiktivní místa na lodi do Velkého Magellanova mračna, nabízí tajemný Careful Menetekel amulety, které mají chránit před hyperprostorovou parézou. Hanzovní specialisté Yankipoora a Zornatur2) zjistí 22. července 1200 NGL pomocí robotického překupníka, že se za maskou Carefula Menetekela skrývá Homer G. Adamsův spolupracovník Chris Montmary, který kvůli připojení do simusense3) utrpěl duchovní škodu. Byl to také on, kdo Guckyho nalákal na Trevorfort, aby uniknul svému objevení skrze Myšoba4).

V rozhovoru s Perry Rhodanem, který 18. července dorazí zpět do Sluneční soustavy, se akonský radní Tephar Alropis snaží odehrát do ztracena akonsko-arkonidských konflikt, pohrozí ale zároveň, že by to byla škoda, kdyby se Rhodan nepostavil na stranu Akonanů. Henna Zarphis chce cosi tajně Rhodanovi vysvětlit, Gendal Jumphar jí v tom ale zabrání.

Na Titanu vyhodnocuje Reginald Bull mezitím záznam Voltagových mimikry5) a získá pocit, že Ennoxové měli kontakt s Arachnoidy6). Kyberklon to potvrdí a projeví domněnku, že Ennoxové pavoukovité bytosti pozitivně ovlivnili7).

Od Cadfaela Beneka8), který se mezitím v medocentru na Mimasu částečně uzdravil, se Gucky dozví o Saiře, která osadníky z Provconovy pěsti9) zavedla do nového domova a jejíž smrt Benekovo podvědomí zřejmě neakceptovalo10). V myšlenkách bývalého starosty vidí Gucky, jak cestu se Sairou krajinou, která mu připomíná Poutník. GECKO odlétá do Provconovy pěsti11), která měla být podle Benekova názoru dalším cílem AIOLOSU8).