Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 997
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 997
Název:Ulice psychod
(Straße der Psychode)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Finále na Zwottertrachtu - kruh se uzavírá
Hlavní postavy románu:

Jen Salik - Rytíř Hlubiny v moci svého úhlavního nepřítele

Ronald Tekener a Jennifer Thyronová - Salikovi pomocníci

Gail Bedomo - rozvojová pomocnice na Zwottertrachtu

Duchmistr - stvořitel psychod

Trodar - Amtranikova multipostava

Zatímco se Amtranik/Trodar zabývá Jenem Salikem, poškodí Ronald Tekener a Jennifer Thyronová VAZIFAR, že není schopen letu. Trodar se proto rozhodne vzít si na let do Provconovy pěsti MESSIER. Aby Terrance zmátl, zničí všechna svá nosná těla až na čtrnáct a simuluje vítězství Igsoriana z Veyltu nad Amtranikem. Tekener a jeho žena odnesou ovlivněného Jena Salika do space-jetu, ve kterém se ukrývají Trodarovy nositelé. Tekener chce letět na Martappon, ale Salik ho přemluví, že musí v Provconově pěsti nutně prozkoumat Margorovu peřej.

Také v MESSIERU, který na palubě veze rozvojovou pomoc pro Zwottertracht1), se podaří Trodarovým nosičům ukrýt. Když se Trodar 7 během letu dostane do nebezpečí, že bude objeven, zabije v unáhlené reakci technika Kena Voijta. Voijtova smrt je zpočátku interpretována jako záhadná metoda, ale když poté Trodarem přeprogramovaný robot aplikuje Jenu Salikovi špatné léky, získá Rondald Tekener podezření.

Ačkoliv ho Trodar na palubě MESSIERU dále kontroluje, může Jen Salik, jehož Rytířské vedomosti zesilují, zašifrovaně sdělit Tekenerovi, že Amtranik ještě žije a je na palubě. Tekener se postará o nouzové přistání MESSIERU na Zwottertrachtu, aby Amtranikovi umožnil utéct a Salika tak osvobodil z jeho moci.

Poté co čtrnáct Trodarových komponentů opustí loď, následuje ho Salik v letuschopném skafandru. Aby mohl Trodara následovat, připojí se ke karavaně dvaceti Zwotterů, dvou obřími ještěry taženým saním a starému pásovému vozidlu. Když zjistí, že Zwotterové prodávají nově vytvořené, pravé psychody, vydá se hledat jejich výrobce, kterému se říká Duchmistr. Rytíř Hlubiny je přesvědčen, že Trodar chce nejen definitivně odstranit druhý obranný val Armadana z Harpoonu, ale také rozluštit tajemství spojené s psychodami. V novém Zwotterském městě Ailand, které je nazváno po původním jméně Zwottertrachtu2), chce Salik navštívit Zwotterku Stirizzu. Tam na něj ale číhá Trodarův nositel, který Stirizzu zabil. Salik ho ale výstřelem zneškodní.

Přes Zwottery se biopozitronicky ochromený Trodarův nositel dostane do rukou Ronalda Tekenera a Jennifer Thyronové. Vědci MESSIERU objeví v robotském těle pozůstatky Amtranika a vyvinou postup, jak s jeho pomocí vypátrat ostatní Trodarovy nositele.

Mezitím se rozvojová pracovnice dr. Gail Bedomo v doprovodu Morphlinga Vasnizera vydá s měřícím vozem pátrat Jena Salika. Narazí na psychodami lemovanou ulici, kterou Trodarovi nositelé vytvořili jako past pro Igsoriana z Veyltu. Když je život ženy ohrožen explozí, zasáhne Salik, kterému se po kontaktu s Trodarem podařilo mobilizovat nové duševní schopnosti. Od doby co zanikla Margorova peřej, disponuje také kompletními Rytířskými vědomostmi.

Protože Boyt Margor vstoupil do paraplazmatické sféry a petronijské stroje už nebrzdí její duševní vývoj3), došlo u Zwotterů k velkým změnám. Ženská kolonie už není kulturním centrem Zwotterů.

Jen Salik, který se stále více cítí být Igsorianem z Veyltu, se znovu oddělí od Gaily Bedomové. Trodar ho tajně následuje. Věří, že Rytíř Hlubiny zamýšlí se obětovat a vstoupit do paraplazmatické sféry, aby vytvořil druhý val Armadana z Harpoonu.

Zwotterové dovedou Salika k centru neozwotterské kultury. V »Ulici psychod« uprostřed kaktusového lesa leží prastaré město, které slouží jako rezidence krále, »Duchmistra«. Podél ulice je z parussky sesíťovaných psychod vytvořený paraplazmatický myslící stroj, ze kterého vychází parusská síť obepínající celou planetu. Ve městě se Jen Salik setká s Duchmistrem, vzdáleným potomkem krále Tezohra4), který se rovněž jmenuje Tezohr. Salik mu vypráví o věcech, které mu ve snu Marifat předal5), a o podvodníku Hardenu Coonorovi6), jehož Rytířské vědomosti na něj přešly. Zwotter poté Salika akceptuje jako Igsoriana z Veyltu.

Když třináct zbylých Trodarových nositelů vletí do Zwotterského města, uzavřou je Tezohr a Rytíř společně do psychody a definitivně ho tak zneškodní. MESSIER se nakonec vrátí s Jenem Salikem zpět na Terru. Julian Tifflor stáhne jednotky LSP a GAVÖKu jakož i šest spórových lodí z oblasti Provconovy pěsti7).

Mezitím je také na BÁZI8) zaregistrováno zanikání Margorovy peřeje.