Perry Rhodan 996 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 996
Název:Poslední akce
(Der letzte Waffengang)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Umírající svět - jako místo rozhodnutí
Hlavní postavy románu:

Jen Salik - Rytíř hledá rozhodnutí

Amtranik - Garbešan je přeměněn

Ronald Tekener a Jennifer Thyron - Salikovi společníci

Marcel Pradel - poustevník a mystik

Impulzní kmity Margorovy peřeje aktivují robotskou automatiku VAZIFARU. Ačkoliv jí chtěl zpočátku využít na svojí ochranu, cítí se Amtranik pod jejím vlivem stále více jako Trodar, legendární vůdce mystické Velkého Hordy a ideálem garbešanské válečné filozofie. Vůdce Hordy se nakonec stane Trodarem. Roboautomatika přepracuje tělo Garbešana a rozdělí ho na 121 robotských komponentů, takzvané Trodarovy nosiče. Vždy v dvaceti z nich dominuje jedna ze ctností hordy: tolah, rhema, oonta, djeda, ahtsid a roaga.

Mezitím VAZIFAR přilétá k Bratr Amos, druhé planetě umírajícího rudého slunce Pradelova hvězda, která je vzdálena jen dvacet osm světelných let od Provconovy pěsti. Planeta vděčí za jméno svému objeviteli, prospektoru a mystikovi Marcelu Pradelovi, který před asi 130 lety na jako Mars velké planetě žil sám téměř deset let. V centru jeho mystické kosmologie ležely obrovská města, se kterými vymřelí praobyvatelé planety lákali cizí astronauty, na kterých pak žili jako cizopasníci. Všechna zařízení měst byla tvořena formovatelnou plazmou, ve které odduševnělí praobyvatelé existovali.

Po přistání VAZIFARU na Bratru Amosovi se Trodarovi nosiči spojí s monstrózními zvířaty a zbytkem kyklopského města a čekají na Igsoriana z Veyltu. 121. Trodarův nosič, ve kterém jsou všechny ctnosti stejně silně zastoupeny, přijme vzhled Marcela Pradela.

Po marném pokusu vyléčit v Impérium-Alfa Jena Salika, ustoupí Julian Tifflor tlaku Rytíře. S patnácti set metrovou metrovou lodí MESSIER ho nechá, v doprovodu Ronalda Tekenera a Jennifer Thyronové, odletět k Provconově pěsti, u které bylo vedle normálních jednotek LSP a GAVÖKu umístěno také šest spórových lodí.

Salik, jehož Rytířská aura opět zesílila a cítí nastávající střetnutí s Amtranikem, intuitivně požaduje, aby kapitán Carpo Argosen změnil kurz na Pradelovu hvězdu.

Tam Salik omráčí posádku MESSIERU uspávacím plynem a přistane se space-jetem SJ-M 13 v blízkosti VAZIFARU na Bratru Amosovi, aniž by tušil, že se Tekener a jeho žena nacházejí na palubě.

Zatímco ho ostatními Nosičemi napadá, získá Trodar jako Marcel Pradel Salikovu důvěru. Aby svému spojenci pomohl, nechá se Rytíř Hlubiny Trodar/Padelem nalákat do životní buňky, kterou Garbešan stvořil s pomocí několika svých komponentů jako napodobeniny praobyvatel města. Když se Salik ocitne v zajetí plazmatické bytosti a otevřeně prohlásí, že ztratil přístup ke svým rytířským vědomostem, odhalí i Trodar svou identitu. Životní buňka se rozpadne. Zůstanou jen robotská nosná těla.

Zklamán nad lehkostí, s jakou se Igsorian z Veyltu nechal přemoci, se vůdce Hord, kterému po boji zbylo už jen osmdesát dva komponent, rozhodne odletět s Jenem Salikem do Provconovy pěsti. Tam ho chce přimět, aby mu vydal na pospas celý Rytířský řád.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál