Perry Rhodan 1611 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1611
Název:V džungli hvězd
(Im Dschungel der Sterne)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
S Guckym v systému Yolschor - ID zanechává stopu
Hlavní postavy románu:

Gucky - Ilt ulpívá na fixní ideji

Alaska Saedelaere - Guckyho přítel a protipól

Selma »Oma« Laron - zaměřovací specialistka čelí sama sobě

Eduard »Ed« Morris - Guckyho věčně hladový pilot

Megaran - šéfmedik Arasů na Rabkungu

Zatímco Gucky, Alaska Saedelaere a Eduard Morris1) sedm dnů po svém startu ze Sairy prozkoumávají Blatouch, další planetu sektoru Yolschor, ukáže ID Selmě Laron1) neznámou hvězdnou konstelaci a předá jí napodobeninu karotky, která se nadá zaregistrovat ani Guckyho parasmysly ani technickými přístroji. Po několika komplikacích se podaří zrekonstruovat hvězdnou mapu pomocí karotky, takže GECKO 12. února 1200 NGL může odstartovat k bodu, ze kterého byla mapa vytvořena. Space-jet dorazí ke slunci ID-Star. Namísto Guckym očekávaných myšobů obývají čtvrtou planetu Unithané. Osadníci, kteří Unith opustili na začátku Monosovy éry2), vypravují o vlně šílenství, která před půl rokem jejich svět, který nazývají Kalith (Druhý domov), vyvolala prudké boje.

Tajemná karotka zapadne do hvězdné mapy a označí zónu v sektoru Yolschor, který dostane označení Kužel pekelného červa. Také bluesanský svět Juenzaga, čtvrtá planeta bledě modrého obřího slunce Pekelný červ II, vykazuje stopy zkázy. Posádka GECKO pomůže pozůstalým války mezi šílenými a normálně zůstanuvšími. Bluesané nevědí sice nic o osudu osadníků ze Sairy1), poznají ale ze záznamu hlas sairanského starosty Cadfaela Beneka. Při dalším letu narazí GECKO do fronty, která zkratuje hyperpohon. Během nuceného dilatačního letu, který na základě zkreslení času skončí teprve 2. května, poskytne Morrisova podrobná analýza sairských záznamů, že kolonisté odletěli s kosmickou lodí k medoplanetě Rabkung, osmé planetě slunce Perlothon, které se rovněž nachází v Kuželu pekelného červa.

Od Arasů na Rabkungu, kteří mnoho obětí vlny šílenství mohou jen nuzně zásobovat, se Gucky a Saedelaere dozvědí, že velitelka stometrové kulovité lodi AIOLOS na medoplanetě zanechala jen čtyř nevyléčitelné3). Že Benek, jeden ze čtyř Sairaňanů ve svém fantastickém snovém universu popisuje umělý svět Poutník, ukazuje na souvislosti mezi Guckyho příkazem1) a událostmi v sektoru Yolschor. Arasové přijmou okamžitou technickou pomoc GECKO, odmítnou ale další dodávky se zřetelem na averzi obyvatelů sektoru Yolschor vůči všemu, co přichází zvenčí.

16. května předá posádka GECKA čtyři Sairaňany do péče sanatoria na Saturnově měsíci Mimasu4).

Aktuální data:
17.9.2021
1566 před NGL
4. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459474.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!