Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1610
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1610
Název:Konec strašidel
(Das Ende des Spuks)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
GAFIF v akci - tajemství Ennoxů na stopě
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan hodně riskuje

Yart Fulgen - šéf GAFIF udělá objev

Philip - Ennox vypoví přátelství

Perry Rhodan - je zle překvapen

Theta da Ariga - přinese těžkou oběť

Atlan je překvapen Philipem, když před velkým zasedáním o hyperprostorové paréze dává Yartu Fulgenovi příkaz pozorovat Ennoxe a ukáže mu přitom záznam Voltagových mimikry1). Philip potvrzuje sice, že jedná o obrazy národů, se kterými se Ennové setkali, nedá ale žádné další informace. Jen slib, že bude moci nafilmovat jeho a Thetu da Arigu jak »v posteli s plnou lahví nechají tančit panenky«, přiměje Atlan Philipa k další spolupráci. 2. května 1200 NGL přivede Ennox Walter, který se zajímá o myšoby a staré báje, datový nosič Atlana k ODINU. Když se přemístí do space-jetu stanice z Alfa Centauri, který se přibližuje k ODINU, zjistí Walter, že se jeho posádka se tvořena rebely, kteří chtějí Perry Rhodanovu loď získat do své moci. Při jejich příchodu 8. května jsou zrádci překvapeni a zajati. Walter opustí s novým datovým nosičem ODIN.

Během konference na Olympu, která je opětovně narušovaná hloupostmi Ennoxů, mohou Fulgenovi lidé poprvé za použití filtrů prozkoumat Ennoxe. Zjistí, že se cizinci anatomicky podobají lidem, ale mají orgán, který září v různých psionických frekvencích a je zřejmě odpovědný za zvláštní schopnosti Ennoxů. Se zřetelem na lidský solar plexus je nazvaný psionickou dutinovou pletení2). Když se Walter 13. května vrátí z ODINU a Philip a další Ennoxové se dostaví s kamerou, předvedou se Atlan a Theta da Ariga v posteli s plnou lahví a hrají si s dálkově ovládanými panenkami. Bezprostředně poté Ennoxové náhle zmizí, poté co zřejmě zjistí, že byli vyšetřováni. Pouze Philip se ještě jednou objeví, stěžuje si na porušení důvěry galaktiků a činí je zodpovědné za to, co se nyní stane.

15. května začne Zóna smrti pulzovat a spolkne třikrát dočasně také systém Boscykovy hvězdy, aby kolem 20:02 po silném zakolísání zmizela. Na ATLANTIS se objeví vyděšeně působící Ennox, který chce zjistit, zda jsou galaktikové zodpovědní za konec Zóny smrti.