Perry Rhodan 1608 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1608
Název:Ennox na palubě
(Ennox an Bord)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Invaze na ATLANTIS - propuká chaos
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan uchrání obsah Theta da Ariga - stává se studijním objektem Perry Rhodan - Terranec spouští experiment Philip a Ariane - Ennoxové to chtějí vidět zcela přesně Voltago - kyberklon má »tváře«

31. března 1200 NGL se na ATLANTIS vynoří Ennoxové Philip, Ariane, Paul a Pedro a obtěžují svou zvědavostí členy posádky arkonidské lodi. Když jim Atlan nakonec dovolí zúčastnit se všech zasedání krizového štábu »Operace Zóna smrti«, vyjádří se Ennoxové být obchodní ke spolupráci. Zatímco je Paul vyslán na Terru k Reginaldu Bullovi, vydá se Ariane na ODIN, protože Philip odmítá vstoupit na loď, na které se zdržuje Voltago. Datový nosič, který Ennox Perry Rhodanovi přinese, obsahuje letopočtem 2040 a heslem Hellgate1) zašifrovaná tajná data, ve kterých Atlan spekuluje o souvislosti mezi hyperprostorovou parézou a vynořením se Ennoxů a radí Rhodanovi, aby se Voltaga na Ennoxe zeptal. Rhodan zinscenuje setkání Ariane s kyberklonem, který je znovu přepaden záchvatem mimikry a zobrazuje obrazy národů, se kterými už Ennoxové přišli do kontaktu. Ze záznamu se ale nedá nic použitelného vyčíst2). Navzdory tomuto experimentu přijme Ariane další nosič dat a opustí 9. dubna ODIN, aby ho odnesla na ATLANTIS. O osm dnů později vypráví Voltago Rhodanovi, že za pohyb Ennoxů je zodpovědný zvláštní orgán3) a že mu připadají zbrklí a zmatení.

15. dubna dorazí Ariane konečně na ATLANTIS. Teprve poté co mu Theta da Ariga po dlouhém naléhání slíbí, že bude smět pozorovat její a Atlanovy milostné hrátky4), vydá se Philip konečně pátrat po tom, kde se nachází Paul.

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!