Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1612
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1612
Název:Poslední let LIATRIS SPICATA
(Der letzte Flug der LIATRIS SPICATA)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Uniknou svým pronásledovatelům - a přistanou v chaosu
Hlavní postavy románu:

Escobar Valdez - velitel LIATRIS SPICATA

Perry Rhodan - uchýlí se k triku

Lucienne DuPrez - šéfová Solární obchodní banky

Gucky - Ilt se vydá na lov Ennoxů

Myles Kantor a Boris Siankow - oba vědci předvídají pochmurnou budoucnost

10. ledna 1200 NGL vletí zastaralý obchodní křižník LIATRIS SPICATA, který je pro nesprávné obchody pronásledován stíhačkami Fentonville Foundation, do oblasti hyperprostorové parézy. Po jejím konci nabere loď kurz na Sluneční soustavu a jen s námahou přitom unikne přitažlivosti modrobílého slunce. V těžce propočítatelném lineárním manévru navede kapitán Escobar Valdez kurz na Saturn. Kvůli odchylce podmíněné změnou rychlosti světla se loď materializuje v prstencích planety. Jen Valdez a jeho těhotná přítelkyně Davina Talgaram přežijí ve zcela zničené lodi a jsou v poslední minutě objeveni Ennoxem Delderfieldem. Když jim přinese do vraku kyslíkovou láhev, všimne si ho Gucky, který bez výsledku hledá Ennoxy. Teleportuje do LIATRIS SPICATA a zachrání trosečníky.

Mezitím se Perry Rhodan a ostatní nositelé buněčných aktivátorů pokoušejí vyrovnat se s následky hyperprostorové parézy. K ústředním problémům patří nevysvětlitelná blokáda centrálního syntronu Solární obchodní banky, kvůli čemuž hrozí zhroucení terranské ekonomiky. Osud LIATRIS SPICATA dá Mylesi Kantorovi rozhodující důkaz pro to, že syntronika banky zjistila změnu fundamentální konstanty a proto pro jistotu znemožnila jakýkoliv přístup k datům.

Guckyho zpráva o vlně šílenství v sektoru Yolschor přivede Kantora na domněnku, že hyperprostorová paréza je jen jedním důsledkem objemného fenoménu. Společně s Borisem Siankowem zjistí Kantor v oblasti Mléčné dráhy vlasové trhliny v pětidimenzionální struktuře prostoru, které se soustřeďují v kulovité hvězdokupě M 31) 2). Podle Velkého attraktoru, který zřejmě udržuje galaxii v celku, dostane tato oblast výraz »hyperdimový attraktor« nebo »lokální attraktor«. Kantor a Siankow projeví obavu, že se zde vzniká strukturální trhlina, která by mohla spolknout Mléčnou dráhu. Icho Tolot je připraven vyhledat Paunara, který je na cestách se Sato Ambushem v TARFALE a jehož schopnosti ve styku s pětidimenzionálními fenomény jsou naléhavě nutně potřeba. Jako společníka si vybere Lingama Tennara, galaktického radu Halutu, zároveň ale také konstruktéra hyperdimového rezonátoru, s jehož pomocí jdou vypátrat časoprostorové vrásy a který je dokáže i otevřít3).