Perry Rhodan 1613 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1613
Název:Hledání Paunara
(Die Suche nach Paunaro)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Let do časoprostorové vrásy - Haluťané očekávají hrůzu
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot a Lingam Tennar - dva Haluťané splní misi

Sato Ambush - pararealista má problémy

Paunaro - Nakk už není sám

Striffa - Glamataxer v cizině

Sinta - agresivní duchovní moc

Z Halutu odlétá Icho Tolot a Lingam Tennar v HALUTĚ k nakkskému světu Akkartil1). Tam Haluťan objeví kosmickou loď Skokanů, jejíž posádka byla koncem roku 1196 NGL překvapena Paunarem při drancování nakkského zařízení a zahnána do časoprostorové vrásy, kde ubíhal čas sedmkrát rychleji než ve standardním universu. Haluťané proniknou s pomocí Tennarova hyperdimového rezonátoru do časoprostorové vrásy, ve které Skokani bojují proti insektoidnímu Striffovi, výzkumníkovi z planety Glamrtax, a jeho kopiím, které si Glamartaxeran z osamění vytvořil. Tolot a Tennar ukončí střetnutí, dostanou syntron se záznamy Sato Ambushe, který Striffa Skokanům ukradl, a umožní Glamartaxerovi opravit si kosmickou loď.

V záznamech uvádí Ambush, že 25. července 1198 NGL vyrazil s Paunarem k osamělému hyperzářiči v halu Mléčné dráhy. Pararealista, který nemůže překonat, že mu ID 15. května 1174 NGL odepřel nesmrtelnost2), si vzal do hlavy, že rozluštěním Třetí ultimativní otázky dokáže, jakou chybu superinteligence spáchala. Z tohoto důvodu se připojil k Paunarovi, se kterým zkoumá časoprostorové vrásy a černé díry. Neúspěšně se ale snaží přemluvit Nakka k výpadu přes transmiterový most do ESTARTU, a dokonce se i marně zkouší dostat se přes materiální zdroj ke kosmokratům.

Na Ambushem udaných souřadnicích najdou Haluťané vstup do další časoprostorové vrásy. Kosmická sonda, kterou Tolot a Tennar vyšle do časoprostorové vrásy, obsahuje při návratu Ambushovo volání o pomoc.

Když TARFALA 1. srpna 1198 NGL pronikla do časoprostorové vrásy, byl Paunaro převzat Sintou, pětidimenzionálně orientovanou duchovní mocí z cizího prostoru3). Po přistání TARFALY uprostřed pouště opustil Ambush trojzubcovitou loď, která byla obsazena Maanvy, pomocným národem Sinty, jehož příslušníci vypadají jako chvějící se stíny.

HALUTA vletí do časoprostorové vrásy, je napadena srpkovitými loděmi Maanvů a dostane se k planetě, na které se nachází TARFALA. Aby unikl pozornosti Maanvů, odstraní si pararealista nyní čip, který mu vejčité zařízení vstříklo do krevního řečiště, opustí stonožkovitými obyvateli pouště postaveny palác, do kterého se stáhnul, a vrátí se zpět na TARFALU, aby Maanvy vyhnal. Tennar přistane, zaútočí také na hrozivé bytosti a odstartuje nakonec s TARFALOU, ve které Ambush bojuje proti Sintě. HALUTA a TARFALA proniknou hustým šikem lodí Maanvů a opustí časoprostorovou vrásu. Před flotilou Sinty, která se připravuje vpadnout do standardního univerzu, uzavře pararealista otvor v časoprostorové vráse4).

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!