Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (ostatní) > Siankow, Boris
hledat

Siankow, Boris

(přesměrováno z: Boris Siankow)
Informace o postavě:
Rok narození:1151 NGL
Místo narození:Mars
Úmrtí:15. září 1222 NGL
Výška:1,80 m
Národ:Marťan
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1601: 10. ledna 1200
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1800: Trokan se probouzí
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Boris Siankow je nexialista, který se snažil o znalosti ze všech oborů.

Vzhled

Boris Siankow je asi 1,80 metru vysoký. Jako rodáka z Marsu ho identifikuje bronzová, lehce zarudlá pleť. Jako ostatní Marťané má oči se žlutými bulvami a zelenými duhovkami. Jeho vlasy jsou černé a rozcuchané.

Charakter

Jeho zvlášť laxní chování k nadřízeným mu nepomohlo k mnoha přátelům. Přesto se mu podařilo dosáhnout několika významných objevů.

Dějiny

Siankow se narodil roku 1151 NGL na Marsu. Pod vedením Mylese Kantora pracoval ve výzkumném středisku na Titanu. Na přelomu roku 1199/1200 NGL dojde Siankow na základě různých případů hyperfyzikálního rušení k závěru, že se v hyperprostoru odehrávají změny, které ovlivní také standardní kontinuum. Mylese Kantora nexialista rozčiluje, proto ho pošle na Zemi do Akademie věd.

Siankowovy obavy se nakonec potvrzují: Dne 9. ledna 1200 NGL začíná katastrofa – dojde k první fluktuaci hyperprostoru. Po havárii kluzáku je vědec zachráněn a vyléčen šéfem firmy Acme Intertech, Lepem Wagnerem. Siankow pak firmu podporuje při přestavbě kluzáků na elektrický provoz, ale dne 22. ledna 1200 NGL se vrací zpět do výzkumného střediska Titan.

Když se dne 25. června 1206 NGL ve Sluneční soustavě objeví Lyndariným bojovým komandem uloupená skokanská loď HAITABU, je Boris Siankow díky nepřítomnosti Homera G. Adamse nejvýznamnější osobou na Titanu. Siankow není sto čelit trikům a rozhodnosti Ertrusanky a musí vydat negativní strangeness zasažený buněčný aktivátor. Ačkoli se okamžitě rozhodne k pronásledování a Lyndaru také skutečně nalezne na Mystery, je Ertrusankou opět vydírán a musí jí přenechat kosmickou loď DAORMEYN.

Boris Siankow zahynul dne 15. září 1222 NGL na palubě POLYAMIDu.