Perry Rhodan 1601 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1601
Název:10. ledna 1200
(10. Januar 1200)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Nebe bez hvězd - a lidstvo bez budoucnosti
Hlavní postavy románu:

Joshu Ionson, Lep Wagner a Joe Vermouth - vedoucí firmy Acme Intertech

Myles Kantor - šéfvědec z Terry

Boris Siankow - fantasta je najednou brán vážně

Reginald Bull a Julian Tifflor - nositelé aktivátoru jako nosiči naděje

Abnar bel Gedda - hlava skokanského rodu

10. ledna 1200 NGL v 5:33 Terranijského času selže ve Sluneční soustavě najednou veškerá technika, která spočívá na pětidimenzionální bázi. Patří k nim metagravové pohony, hypertropová čerpadla, syntrony, transmitery, antigravy a hypervysílače. Díky jejich Graceful-Degradation-mechanismům, které je ve zlomcích sekundy, kdy porucha nastává, vypnou nebo zapnou další ochranné prostředky, dojde jen k několika úmrtím. Je zjištěno, že se rychlost světla snížila o devět metrů za sekundu. Podobně to platí také pro další univerzální konstanty, které popisují projekce pětidimenzionálních veličin.

S historickým space-jetem, který je vybaven korpuskulárním pohonem, odlétají Reginald Bull a Roi Danton z Titanu na Zemi, kde se lidstvo učí pomocí improvizací žít s katastrofou. Tam Joshu Ionson a Lep Wagner z krachující firmy Acme společně s Borisem Siankowem a tulákem Joe Vermouthem s velkým úspěchem kluzák s koly a elektromotorem. 22. ledna se vrací Siankow na Titan, kde Myles Kantor neúspěšně experimentuje s lineárním pohonem. Podporován Kantorem a jeho ženou Kallií Nedrun, přepracuje nexialista své rovnice k popisu hyperprostorové setrvačnosti a pozná, že singularity, trhliny v časoprostorovém kontinuu, se vyskytují, protože se hyperprostor chce vrátit do svého původního stavu. Siankowova teze se shoduje s pozorováním flotily skokanského patriarchy Abnara bel Geddase, která naložena delikatesami dorazila do Sluneční soustavy podsvětelným letem. V takové nestabilitě zmizí 23. ledna sonda s transičním pohonem a 31. ledna sklad, ve kterém se zdržuje Joe Vermouth. Ionson a Wagner zaslechnou krátce na to Vermouthův hlas, který mluví o okně v mlze, přes kterém může vidět kancelář firmy Acme.

Na Zemi se mezitím rozšíří fáma, že odmítnutí rytířské důstojnosti Perry Rhodanem a Atlanem je asi příčinnou neštěstí1).

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!