Lyndara

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Místo narození:Ertrus
Úmrtí:červenec 1207 NGL
Výška:2,33 m
Národ:Ertrusané
Popis:velice atraktivní a inteligentní žena

Ertrusanka Lyndara byla velitelkou ertrusanského výsadkového oddílu, přiděleného na palubu BÁZE.

Vzhled

Dokonce i mezi Terranci platila 2,33 metrů vysoká žena s úzkým obličejem za krásku.

Charakter

Lyndara byla okouzlující a velice inteligentní. Disponovala skvělým vzděláním, specializací byla astrofyzičkou a xenopsycholožkou. Kromě toho platila za dobrou bojovnici, čehož si velice vážili její podřízení.

Dějiny

V roce 1202 NGL odstartovala na palubě BÁZE na první expedici k Velké prázdnotě.

Jako velitelka dvacetičlenného komanda se v březnu 1206 NGL v rozporu s nařízením Perryho Rhodana vydala do akce na Noman. Zde chtěla zachránit a na FORNAX přivést Haluťana Koula Laffala (PR 1656).

Na rozdíl od Haluťana se Ertrusanům nepodařilo opustit nomanskou gravokrychli, takže komando zůstalo zajatcem tohoto fenoménu. 15 přeživších Ertrusanů posléze objevilo vodní clonu ve středu krychle. Po průchodu se Lyndara se svými lidmi ocitla na planetě Mystery, domovském světě Ennoxů.

Chování Lyndary a ostatních Ertrusanů se po průchodu zcela změnilo: Lyndara působila jako duševně zmatená, byla zcela nevypočitatelná a v případě potřeby bez váhání používala násilí. Neustále se snažila najít jakýsi klíč. Její stav byl přirovnáván k ohlupení, které kdysi v Mléčné dráze vyvolal Roj. Měření prokázalo, že z Ertrusanky vychází negativní strangeness.

V budoucnu se Lyndara snažila získat buněčný aktivátor některého z Nesmrtelných, neboť tyto vzácné přístroje považovala za vytoužený klíč. První útok na Ronalda Tekenera byl odražen. V Hangayi jí do rukou padl buněčný aktivátor Juliana Tifflora, umírajícímu nositeli byl však přístroj ještě včas vrácen zpět. Lyndara a Ertrusané byli přitom zajati a převezeni k vyšetření a případnému léčení na Mimas.

Lyndaře se podařilo uniknout z kliniky a uprchnout až na Mars, kde Ertrusanka objevila bránu do arresa. V následné přestřelce nalezla tato žena smrt.

Na základě jejích posledních slov o podivných energetických jevech na Mystery se Homer G. Adams a Boris Siankow rozhodli podniknout expedici Galaktiků k domovské planetě Ennoxů, aby odhalili tajemství tohoto národa.

Zdroje

PR 1656, PR 1657, PR 1658, PR 1659, PR 1660, PR 1671