Perry Rhodan 1659 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1659
Název:Falešná hra na Makkomu
(Falsches Spiel auf Makkom)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1206 NGL = 4793
Galactic Guardians jsou aktivní - a začíná honba za aktivátory
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - bývalý specialista USO v tajné akci

Trynt - Hauri se odvažuje k nebezpečné hře

Karlanczer - velitel Galactic Guardians

Lyndara - Ertrusanka se opět objevuje

Homer G. Adamas - šéf Kosmické hanzy

V říjnu roku 1206 NGL dorazí Ronald Tekener, který se už tři roky věnuje boji proti organizovanému zločinu, s LEPSO k Novému Paricz, šesté planetě systému Geyczack v 1.6 milionu světelných let od Mléčné dráhy vzdálené nepravidelné galaxii NGC 68221), ve které se usadili Galaktikem vypovězení Pariczané2). Jen ve svých kopulích jsou obyvatelé planety, která má gravitaci 2.7 gravů, v bezpečí přes nebezpečnými písečnými bouřemi. Na Novém Paricz, centru Paylaczerských Guardianů3), věří galaktický hráč v nalezení stopy velitele všech Galactic Guardians, kterého mnozí nazývají Absolutní. V masce Supertěžkého přistane Tekener sám na bouřlivém světě, jehož vláda je proti PayGuay nařízenému uspořádání bezmocná, který po Ariel Guardianovi, zakladateli Guardian Angels, nese jméno Ariel. Jeho kontaktní muž Hauri Trynt přivede Tekenera o několik dní později ke klanovému vůdci Karlanczerovi, který se svými PayGuay hrůzovládu vyvolal. Tekener a Trynt vynutí ze Supertěžkého vydání informace, že boss bossů se nachází v systému slunce Hofshor v sektoru Kreit4). Nakonec vyhodí Trynt Karlanczera naoko do smrtící bouře planety. Ve skutečnosti pracuje Hauri, jehož děti se nacházejí v moci PayGuaů, z donucení pro Galactic Guardians. Nic netušící se Tekener s Tryntem zachrání v ESCVONU, který byl vyslán LEPSEM, než musel opustit soustavu Geyczack. Trimaran Smíška nabere kurz na systém Hofshor5).

24. října dorazí XENOLITH a WEIDENBURN do Sluneční soustavy. Když je o čtyři dny později zaměřen DAORMEYN v systému slunce Hofshor, vyrazí Homer G. Adams s QUEEN LIBERTY k páté planetě Makkom, na kterém se nachází známý svět Galactic Guardians.

Mezitím dorazí také LEPSO na Makkom. Když Tekener společně s Tryntem v maskách Arkonidanů vstoupí na planetu, jsou zajati. Lyndara, která spolupracuje s Absolutním, oznámí Galaktickému hráči, že mu odeberou aktivační čip. Velitel GaGua, 2.70 metru vysoká postava, která se ukrývá ve fantastickém, bronzově zbarveném bojovém obleku s přilbou, prohlásí, že je Tekenerovým starým protivníkem, nedá se ale poznat.

Když se objeví QUEEN LIBERTY, pokusí se Lyndara s nositelem aktivátoru prchnout. Trynt, který se dozvěděl, že jeho děti byly zavražděny, se jí postaví, osvobodí Tekenera, je ale přitom smrtelně zraněn. Zatímco Lyndara a Absolutní Makkom opustí v kulovitém křižníku, je Tekener zachráněn QUEEN LIBERTY. Yart Fulgen je přesvědčen, že se Lyndara pokusí získat buněčný aktivátor Juliana Tifflora, který uprostřed října odletěl s PERSEUSEM do Hangaye. Tekener se rozhodne ho následovat6).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál