Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1725
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1725
Název:Bazar blouznivců
(Basar der Träumer)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Sraz obchodníků a hráčů - hanzovní tým v akci
Hlavní postavy románu:

Esker Harror - Hanzovní specialista se angažuje - a to bez skrupulí

Phril Stratar - plophosský velitel hanzovního koggu KATHAR

Freeder Popovic - nejmladší člen posádky KATHARU

Dalja - velitel Hamamešského bazaru GAMILL

Harold Nyman - hlava veteránů BÁZE reaguje zvláštně

Hanzovní specialista Esker »Harry« Harror, specialista na drogy a návykové látky, který právě na Yagghuusu v NGC 68221) ukončil akci proti obchodu s drogami Galactic Guardianů2) a přitom zmařil pokus o špionáž Supertěžkých, dostane od Geo Sheremdoca příkaz prošetřit Hamamešský bazar GAMILL na Trankillu, třetí planetě do vládnoucí oblasti obchodního sdružení Roewis3) patřícího systému Geysch. Současně odlétá Dilja Mowak s IRA ROGABERG k bazaru GIMELAK.

S koggem KATHAR přistane Harror na planetě Trankill, na které si obchodníci z Hirdobaanu vybudovali svůj kruhovitý, 2523 metrů široký a asi z devíti set budov se stávající areál. Zatímco členové posádky KATHARU jsou částečně fascinováni zbožím Hamamešanů, nemohou tři Bluesané z Harrorova týmu poznat žádné rozdíly mezi předměty z Hirdobaanu4), u kterých se celkově jedná o opravdu nevkusné herní a zábavní přístroje. Harror získá dojem, že také Hamamešané nemohou vnímat zvláštní auru, kterou jejich produkty mají. Pomocí drogy Hy-Null, která dočasně imunizuje proti hypnóze, uvolní Bluesané své kamarády z moci zboží z bazaru, které je nakonec zničeno.

Překvapivě se v systému Geysch vynoří PERIHEL5). S podporou velitele bazaru Dalji se hanzovní agent dostane ke skupině Harolda Nymana, ve které se nachází také Larini Priest, Gaea Grunget, Gurrad Zubiak a další, kteří byli Hamamešany převezeni na GAMBILL. Nyman a jeho společníci Harrora odmítnou. Hanzovní specialista ale dokáže získat jednu činku, se kterou se nejen veteráni z BÁZE, ale i oba výbalí členové PARACELSUSE, neustále zabývají, a ve které vidí třetí skupinu hamamešského zboží.

Harrorův tým podnikne nakonec nový výpad do bazaru, aby ukradl Hamamemšské zboží, které by mělo být prozkoumáno na tendru DIOGENES, hanzovní základně ve Velkém Magellanově mračnu. Před startem KATHARU ale podlehne mentálně stabilizovaný Harror kouzlu činky, cítí se být součástí cesty porozumění a rozměru všech bytostí, a připojí se k veteránům BÁZE6). Phril Stratar, plophosský velitel KATHARU, nechá hanzovního specialistu poté na bazaru GAMBIL a odlétá k tendru DIOGENES.

15. července 1217 NGL vylíčí Geo Sheremdoc a Koka Szari Misonan Philipovi své problémy ohledně evakuace Terry. Pln obav se Ennox vydává zkratkou na BÁZI, aby informoval Perryho Rhodana7).