Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1765
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1765
Název:Imprint-faktor
(Der Imprint-Faktor)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Je osm kontejnerových světů - pro miliony závisláků poslední naděje
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - závislost na Imprintu ho připravila o několik nejlepších přátel

Gucky - myšob je znovu na špionážní akci u Fermyydů

Ralf Barjom, Hagen Fejk, Felia Horn - tři Terranci šmejdí na Roenderveenu

Florence Bordermoore - velitelka nemocniční lodi

Schiller - zajímavý závislák na Imprintu

Jeden závislák na Imprintu, který letí s křižníkem BÁZE na Torresch a tam dostane kostku Imprintu, je Schiller z Gombaru, velmi citlivá humonanoidní bytost, přes jehož vysocesenzibilní kůži přecházejí barevné vzory1). S dalším křižníkem odlétají Gucky a Alaska Saedelaere 26. srpna 1220 NGL na Roenderveen, zatímco Myles Kantor a jeho společníci přistanou se space-jetem na Torreschu, aby prozkoumali pečetní techniku kontejnerového světa. Když je pečeť rozlomena, nastoupí ale sebezničení příslušného přístroje.

Třináct hodin a jednu minutu po svém zmizení se Reginald Bull, Fjerll Checkert, Belavere Siems, Indara Priatar Jonos, Dino Gonkers a Fink Petticul objeví ve stavu hlubokého bezvědomí opět v CIMARRONU, aby po třinácti hodinách a jedné minutě opět zmizeli2). Příčinu oscilačních efektů, kterým šest fázových skokanů podléhá, vidí Kantor v tom, že v rozporu s ostatními závisláky dostali jen Imprint v Hirdobaanu3). Krátce před svým čtvrtým odhmotněním ukáže jako kolonistka z Tabeling II zvláště senzibilní Indra Priatar Jonos první příznaky probouzení. To, že se 2. září jako mrtvola se zuhelnatělou horní částí těla2), dokazuje, že se fázoví skokani během periody nepřítomnosti vyskytují hmotně na jiném místě. Bull a jeho čtyři druhové jsou vybaveni SERUNY, které ale při nové dematerializaci zůstanou na místě.

Dříve než Florence Bordermoore, velitelka SIAMESE GIRL, vydá Imprint-kostky závislákům nemocniční lodi, může zjistit tým kolem Ayolü Metüla, že kostky mají na jednom nepatrně odsunutém psionickém svazku Imprint-zub, který je 56.6x silnější než u zboží distribuovaného v Mléčné dráze. 48 z 4500 závisláků na palubě SIAMESE GIRL zemře, než dostanou kostku4). Metülův tým pozoruje, že u Humanoidů charakteristický svazek v Zuckermanově spektru okamžitě po přijetí kostky rychle narůstá. Zřetelně pomalejší zvětšování příslušné křivky u nehumanoidů je zřejmě zodpovědné za jejich pozdější dematerializaci5) 6).

Mezitím dorazí Gucky a Saedelaere se svou lodí k Roenderveenu, nejvnitřnější planetě modrého obřího slunce v Oktatnu Omgenoch. V doprovodu kosmické lodi Stelzmakalieů proniknou oba nositelé buněčných aktivátorů společně s Hanzovním specialistou Hagen Fejkem, techničkou Feliou Horn a pilotem Ralfem Barjomem ve space-jetu čtyřmi sty duhovými loděmi, které Roenderveen obkličují. Při průzkumu objeví, že Fermyydové s podporou Stelzmakaliů rozebírají NEETA a BERKIA7), aby přišli na tajemství galaktické techniky. Rozhovor vysoce postaveného Fermyyda Si-Xaal-Dagga s jeho poddanými přivede galaktiky k tomu, že kočičí bytosti mají za úkol demontovat lodě Outlaws a přes kontejnerové světy je odesílat k neznámému cíli, ke kterému již Gomaš Enderede přenesl závisláky. Aby pohony a zbraňová technika obou akonských lodí nepadla do rukou Fermyydů, spustí Gucky a jeho společníci sebedestrukční zařízení NEETA a BERKIA. Pak opustí Roenderveen a vydají se zpět k CIMARRONU8).

Na Schingo9) pozorují Fermyydé zmateně, že se také Ronald Tekener a Atlan opět objeví ve svých celách.