Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1726
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1726
Název:Zkušební případ Magellan
(Testfall Magellan)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Planeta vynalézá pro budoucnost - Železné město ve smrtícím sevření
Hlavní postavy románu:

Dilja Mowak - oxtornská Hanzovní specialistka zkoumá hamamešské zboží v Zelezném městě

Landdy Kronth - Tokluntka si bere masku

Meanher - Gurrad je direktorem Železného města

Christiane Meister - Hanzovní specialistka a velitelka DIOGENESU

4. července 1217 NGL potká IRA ROGABERG poblíž centra Velkého Magellanova mračna umístěný bazar GIMELAK. Když sestra spřáteleného skokanského patriarchy Dochnurha a její švagrovou ukryje, odlétají Dilja Mowak a Tokluntka1) Landdy Skodd o dva dny později s válcovým křižníkem DOCHNURH I k Hamamešskému bazaru. Tam Hanzovní agentka pozoruje, jak Gurrad Meanher, direktor výzkumné stanice Železného města, získá kontejner se zbožím. IRA ROGABERG odlétá před Meanherovou malou lodí GADDASCH USKER, která kontejner odváží, k vodnímu světu Shiister, páté planetě slunce Kaddoq. Protože Gurradové na Shiisteru v Železném městě umístěném na podpěrách v oceánu pod největším utajení zkoumají zpracovávání a využití exotických Ianteisenů, smí přistát jen Dilja Mowak. Když 22. července GADDASCH USKER dorazí na Shiister, vypukne mezi osazenstvem Ocelového města roztrpčený boj o zvláštní exempláře Hamamešského zboží, což vede nakonec ke kompletnímu zničení stanice. Jen Oxtorňanka přežije a je zachráněna IRA ROGABERGEM.

Mezitím dorazí ke KATHARU 17. července tender typu DINOSAURUS-NEO DIOGENES pod velením Hanzovní specialistky Christiane Meister. Pod vedením nexialisty Kwaa-Nuana provedené výzkumy ukáží, že zvláštní zboží Hamamešanů působí jako Mind Activator. Emise záhadných přístrojů nemohou být ale zaměřeny.

Nakonec dorazí také IRA ROGABERG k DIOGENESU. 31. července ukáže analýza odposlechnutých radiogramů, že tisíc lodí Hamamešanů, které pro svou velikost nemohly využít transmiterové brány Somerů, se s dalším zbožím nachází na cestě do Lokální skupiny, o jejíchž politických poměrech jsou obchodníci z Hirdobaanu přesně informováni. V rádiovém poselství se opakovaně mluví o »božském Gomašovi Endredde«2). Je jasné, že relativně zaostalé Velké Magellanovo mračno sloužilo Hamamešanům jen jako testovací prostor. Když obchodníci své bazary demontují, prorokuje Christiane Meister Geo Sheremdocovi na základě všech dosud známých faktů brzký příjezd Hamamešské karavany do Mléčné dráhy3).