Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Sheremdoc, Geo
hledat

Sheremdoc, Geo

(přesměrováno z: Geo Sheremdoc)
Informace o postavě:
Národ:Pozemšťané
Datum narození:1118 NGL
Úmrtí:15. září 1222 NGL
Popis:
Tituly:Komisař LSP
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1708: Tajemství Gendera
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1800: Trokan se probouzí
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Geo Sheremdoc se narodil v roce 1118 NGL a byl pokládán za prototyp askety, který žije jenom pro svou práci.

Fyzický vzhled

Má trénované tělo, které udržuje ve formě každodenním tréninkem. Ačkoli je v nejlepších letech, má pleš.

Charakter

Jeho tvář působí strnulým dojmem, zdá se, jako by se neustále ušklíbal; byl pokládán za nesympatického. Poněkud vyčnívající brada poukazovala na sílu vůle. Sheremdocovými nejvýznačnějšími vlastnostmi jsou odvaha a chladnokrevnost.

Dějiny

Sheremdoc je vyškoleným specialistou Hanzy, v níž působí až po roku 1188 NGL. Je propuštěn po rozmíšce s nadřízenými a v budoucnu je velmi úspěšný jako krizový manažer LSP, přičemž se nezřídka pohybuje za hranicí platných zákonů. Ačkoli je však v jeho služebních spisech zaznamenáno několik přestupků, nikdy nebyl potrestán.

V roce 1216 NGL velí 80 jednotkám flotily Rioma, která operuje v sektoru Riomaš, malé neutrální nárazníkové zóně mezi územím Akonanů a Arkonskou federací Amhaol. Když začne hrozit otevřený konflikt mezi Akonany a Arkonidany, Sheremdoc zavede své jednotky na pozici mezi stovku lodí čítající nepřátelská loďstva a nakonec na obě flotily zahájí palbu – s působivým úspěchem! Nepřátelé se raději stáhnou, aby neriskovali konflikt s LSP.

Krátce na to dostane Sheremdoc rozkaz vrátit se neprodleně do Sluneční soustavy. Tam je dne 1. ledna 1217 NGL První Pozemšťankou Kokou Szari Misonanovou jmenován komisařem LSP – prvním po 30 letech. Tento krok je reakcí na to, že se objevil tajemný Timmersson Gender (poznámka: podle T 397 je komisařem již v roce 1210 NGL).

Jako první rozkaz vyhlásí Sheremdoc poplach pro celou Sluneční soustavu. Jeho kompetence, které se zpočátku týkají pouze případu Gender, se rychle rozšíří, když se dne 22. leden 1217 NGL materializuje nad Marsem první krystalický úlomek. Krystal se zřítí na povrch, kde vydává smrtící záření. Další úlohy přicházejí s evakuací Marsu a později Země.

Další velkou krizi musí překonat, když do Mléčné dráhy přilétne karavana Hamamešů a její zboží se postará o vyvolání chaosu. Protože je vlivu imprintu vystaven i Homer G. Adams, je z Sheremdocovy iniciativy dne 13. května 1218 NGL zbaven úřadu šéfa Kosmické hansy. Sheremdoc převezme jeho pravomoci, podrží si i pozici komisaře LSP. Právě komisař se postará o to, že Galaktikum vyzbrojí loďstvo vůči imprintům imunních Bluesanů, které se následně vydá do Hirdobaanu.

Geo Sheremdoc zemře dne 15. září 1222 NGL na palubě POLYAMIDu. Plavidlo je při příletu k Trokanu zachyceno formujícím se temporálním příkrovem a zcela zničeno. Úřad komisaře LSP je poté obsazen až po 58 letech (Cistolo Khanem).

Zdroje

PR 1708, PR 1742, PR 1750, PR 1800, T 397