Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1742
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1742
Název:Countdown pro KOROMBACH
(Countdown für KOROMBACH)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1218 NGL = 4805
Plán Maštarů - a invaze trpaslíků
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - šéf Kosmické hanzy reaguje podivně

Geo Sheremdoc - komisař LSP cítí pohromu

Esker Harror, Harold Nyman - dva lidští agenti s rozkazy Hamamešanů

Koka Szari Mosonan - První Pozemšťanka pod politickým tlakem

Jorror - Maštar vyvine ďábelský plán

Aby zabránili odhalení svých tajných identit, zabijí Harold Nyman a Esker Harror1) Amira Steer, který na Zemi zastupuje Findercraft-Import1). V doprovodu tří rootů, modrého, stříbrného a rezatého2), se materializuje 10. ledna 1218 NGL Maštar Jorror1), který patří k tajnému vojenskému personálu hamamesšké karavany v transmiteru pobočky Findercraftu. Od svých druhů se Jorror, ze kterého sálá velká aura moci, liší bezpočtem maličkých žlutých fleků na světle šedé šupinaté kůži. Přes svůj skafandr nosí Mašthom, 12 centimetrů široký pás v barvě antracitu, který se při bočním dopadu světla nazelenale třpytí3). Zatímco jim činky vymění za dva nové exempláře, zbaví Maštar Nymana a Harror strašlivých bolestí, které je už nějakou dobu trýzní. Poté co oběma Terrancům předá rozkazy, opustí Jorror opět Zemi4).

Podle plánu Maštara předají oba domnělí Arkonidané Homeru G. Adamsovi 14. ledna při zahájení veletrhu »Volno 1218« jednoho 13 centimetrů velkého robota typu Huyla1). Zatímco se Geo Sheremdoc věnuje umocňovanému problému s Hamamešany, snaží se Adams oddálit hospodářský krach, který hrozí, protože neterranští investoři se zřetelem na nebezpečí pro Sluneční soustavu stahují své peníze. Šéf Hanzy se okamžitě dostane do moci robota. Současně přivezou Nyman a Harror na Zemi zbylých 12 milionů robůtků, a způsobí tak celosvětový závod o vytoužené robůtky a předají nakonec informaci tisku, že skřítci pocházejí od Hamamešanů a že další dotazy budou zodpovězeny jen na bazaru KOROMBACH5). Potom odstraní všechny své stopy. Následně jsou Koka Szari Misonan a z návštěvy bazaru NUMBIENTE se navrátivší Sheremdoc konfrontováni s energickým požadavkem veřejnosti na zpřístupnění KOROMBACHU.

Nyman a Harror, kteří mezitím přijali identitu dvou plophosanských finančních makléřů, se 17. ledna nechají Adamsovi poznat a předají mu plán Jorrora. Adams je pověří, aby Jorrorovi přes Stouff, vedoucí bazaru UARAM5), oznámili, aby se svaz KOROMBACHU objevil 20. ledna přesně v 5 hodin ve Sluneční soustavě. Poté co na Adamsův rozkaz rozšíří pověst, že národy centra Mléčné dráhy plánují válku proti Zemi, aby tak Sheremdoca dostali ze Sluneční soustavy, se Nyman a Harror opět stáhnou6). Pomocí jedu si Hanzovní šéf Koku Szari Misonan dočasně odklidí z cesty.

V dohodnutý čas se 298 hamamešských lodí, které doposud čekaly u slunce Shinel-Delta7), materializuje a je 8000 jednotkami Kosmické hanzy, které Adams předtím povolal do Sluneční soustavy, ochráněno proti lodím LSP. Na příkaz Hanzovního šéfa se lodě obchodníků shromáždí na orbitu nad odvrácenou stranou Měsíce.

Když se Sheremdoc 24. ledna opět vrátí do Sluneční soustavy a chce si vyjasnit, proč NATHAN navzdory přesným instrukcím nezasáhl proti Hamamešanům, ukáže se, že měsíční syntronika je ze záhadného důvodu těsně před totálním přetížením, tuto skutečnost ale zatajila.

Aby zamezil občanské válce, nařídí Koka Szari Misonan nepřekážet výstavbě KOROMBACHU. 1. února dají Sheremdoc a První Pozemšťanka Vertoonenovi, veliteli bazaru, nabídku LSP, že odkoupí všechno jeho zboží za zvýšenou cenu. Po krátkém času na rozmyšlenou to ale Hamamešan odmítne. Bezprostředně poté ohlásí obchodníci z Hirdobaanu, že bazar KOROMBACH, krychle o délce hrany 6 kilometrů, otevírá následujícího dne.