Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1761
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1761
Název:Konfrontace na Connoxu
(Konfrontation auf Connox)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Na konferenčním světě Cryperů - Atlan a Tekener v akci
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan upadne do pasti

Ronald Tekener - Smíšek v síti intrik Cryperů

Coram-Till - velitel Cryperů má být zabit

Homer G. Adams - bývalý šéf Hanzy dychtí po Imprintu

Radan-Mech - démonický velekněz

Na pouštním světě Connox přistane NIKKEN u oázy El-Eidan, umělém ostrovu života, který už dlouhou dobu udržují opuštěná zařízení neznámého národa. Coram-Till se dozví, že hlava proti němu namířeného spiknutí není Ammor-Res, ale Dan-Sandin, velitel strašného démonského kultu Sandin-Cryperů. Zatímco Coram-Till a několik cryperských vůdců vedou první rozhovory, vniknou Atlan a Ronald Tekener štolou do podsvětí El-Eidanu a setkají se se štváčem Cecill-Berem, který rovněž varuje před Dan-Sandinem. Štváč, malý, téměř slepý Cryper, pochází z trestanců, kteří byli před staletími vyhnáni, a je zodpovědný za vodní zásobování oázy.

V dramatickém ohnivém zjevení přistane jako poslední loď Dan-Sandian KAZZAN. Místo tajemného cryperského vůdce1) se ale objeví jen jeho důvěrník, velekněz Radan-Mech a vysvětluje, že funguje jako hlas Dan-Sandina. Když Cecill-Berr krátce poté chce oznámit Atlanovi a Tekenerovi, že vůdce Manglonů Eser-Furron chce Coram-Tilla zabít v duelu, je on sám zavražděn kýmsi neznámým jedovou šipkou. 5. srpna 1220 NGL začne ve velké kopulovité hale, která rovněž pochází od neznámých stavitelů El-Eidanu, jednání. Přitom si Ammor-Res společně s Radan-Mechem počínají mimořádně obratně, zatímco zpočátku naoko přednesou argumenty ve prospěch Caston-Pragamem jako hlavu státu navrhovaného Coram-Tilla. V překvapivém obratu ale označí Ambraux-Crypery za zrádce, protože jsou jako spojenci závislých galaktiků odpovědni za posilování nepřátel Cryperů pomocí jejich vysocetechnologického zboží, které vyměňují za Imprint Hamamešanů. Vůdce Corriů navrhuje obsadit lodě galaktiků, které jsou kvůli novému Imprintu prakticky neschopné jednat. Nakonec vyprovokuje Eser-Furron, jak Cecill-Ber předpovídal, Coram-Tilla urážkou k souboji. Potéco Manglom-Cryper ale zemře otrávenou šipkou, která byla míněna pro jeho protivníka, je konference rozpuštěna a delegace opustí Connox.

Mezitím informuje v Oktantu Ammach v Hirdobaanu Hlas Imprint-Outlaws přes rádio o kontejnerovém světu Rixxo, kde mohou získat Imprint-zboží. Vedle Esker Harrorova a Harold Nymanova ORMIGO2) a mnoha dalších lodí se také Homer G. Adamsův TANKSET3), nachází nad Rixxo. Prostřednictvím Sydorrierky Kamhele2) se naváže spojení s Halenou Dizou, kancléřkou obchodního knížete Clarvena, který zajistí brzkou dodávku Imprintu. TANKSET a ORMIGO přistanou nakonec na Rixxo, a Adams najde v nákladním prostoru slibované Imprint-zboží4).

Protože během jednání na Connoxu došlo také na procesy v Oktantu Ammach, odlétá Coram-Tillův NIKKEN také na Rixxo. TANKSET a ORMIGO nereagují na radiogram. Pomocný člun, se kterým Atlan a Tekener přistanou na kontejnerovém světě, je zadržen jednotkami Fermyydů. Atlan sděluje v radiogramu Coram-Tillovi, že má být s Tekenerem převezen na Schingo, ale Fermyydé obsadí také NIKKEN. Na konec předá Maštar Grirro Atlanovi kostku Imprintu a udělá také z Arkonidana závisláka5).