Perry Rhodan 1771 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1771
Název:Chrám měsíční bohyně
(Der Tempel der Mondgöttin)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Bratrovražedná válka u Cryperů - pod okem Na-Ethyn
Hlavní postavy románu:

Michael Rhodan - Pozemšťan se pokouší o dohodu Cryperů

Coram-Till - charismatický vůdce Ambraux-Cryperů

Connemar Djouston - Pozemšťan se zajímavým nadáním

Radan-Mech - vysoký kněž Sandin-Cryperů kuje vlastní plány

Thorga-Thze - agent Cryperů mezi frontami

21. září 1220 NGL přejdou Perry Rhodan a jeho syn Michael na palubu RACES. Coram-Till vypravuje, že obchodní kníže byla Maštary vyzván, aby Průvod vládců na Borrengoldu co nejrychleji uspořádal. Protože Ambrauxové chce médii celého Hirdobaanu vysílanou podívanou využít k tomu, aby všech osm Hamamešských knížat současně zajal, požádá vůdce rebelů galaktiky o pomoc. Perry Rhodan svou pomoc ale podmiňuje tím, že se akce zúčastní všichni skupiny Cryperů. Protože chce zůstatu fázových skokanů na Schingo, předá velení operace svému synovi. Assyn-Steyova1) VONAU a Caston-Pragamova2) INDIKAR se připojí k RACHESU a MONTEGO BAY, kteří se ve Queenerochu přibližují k páté planetě obřího slunce Maccha Tanklott, věšteckému světu Sandin-Cryperů, na které rokují náčelníci Corri-Cryperů, Manglon-Cryperů, Eramor-Cryperů a Sandin-Cryperů. Pod vlivem náramku, který mu kněž Dan-Sandinů předal přes komunikačního technika Connmar Djoustona, se Michael Rhodan dočasně opět vydává a jedná jako švihák Roi Danton3). V systému Maccha je Coram-Till nejdříve veleknězem Radan-Mechem4) odmítnut, ale když Michael Rhodan zmíní možné dodávky zbraní, dostanou čtyři lodě povolení k přistání.

Jako podmínku pro účast Dan-Sandina požaduje Radan-Mech, že všichni cryperské skupiny dají ve svých výsostných oblastech k dispozici právě jednu planetu pro postavení chrámů Sandinů. K Dantonově překvapení s tím vůdci Cryperů souhlasí. Karan-Kan z Eramor-Cryperů je připraven dokonce Sandin-Cryperům dát planetu Syssod s CHASCHEM 5). Na vrchním veliteli z vlastních řad se ale Cryperové nemohou schodnout, akceptují ale Dantona jako velitele akce proti Borrengoldu.

Když Michael Rhodan pozná Radan-Mechův pokus o manipulaci Cryperů, přinutí Sandiny vypnout zařízení, které vychází z velkého oka všudě přítomných vyobrazení měsíční bohyně Na-Ethyn a které ovlivňuje vůdce Cryperů. Nakonec se velekněz Crypery pokusí vydírat, zatímco je Djouston a Coram-Tillův bývalý agent Thorga-Thze, kteří jsou oba pod kontrolou kněžích Sandinů, infikují jedem. Atentát ale zákrokem Michaela Rhodana selže. Djouston a Thorga-Thze přitom přijdou o život. Pozemšťan ale umožní Sandinům, aby si zachovali tvář. Intriky, se kterými se Radan-Mech pokoušel ostatní Crypery oslabit a stát se vrchním velitelem, stmelí vůdce rebelů.

Nakonec proniknou Michael Rhodan a Marfin Kinnor k Radan-Mechem vězněnému Dan-Sandinovi. Na smrt nemocný, vředy pokrytý a opuchlý Cryper požaduje odpuštění za své manipulace, dostane ale slib, že Radan-Mechovi umožní zachovat legendu o nesmrtelném Dan-Sandinovi6).

Cryperové se na okraji Queenerochu shromáždí s 1300 loděmi pro výpad do Hirdobaanu.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál