Perry Rhodan 1793 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1793
Název:Smrt Galaktikům!
(Tod den Galaktikern!)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Fermyydové zasahují - jejich přesila je tísnivá
Hlavní postavy románu:

Michael Rhodan - Pozemšťan je konfrontován s neuvěřitelnou přesilou

Coram-Till - velitel Ambraux-Cryperů na nebezpečném průzkumu

Calizo - Sydorrier na stopě starého tajemství

Raa-Nu-Kal - fermský velitel vyzývá k hromadnému útoku

Bremse - Stuuhr se rozhodne ve velkém konfliktu pro jednu stranu

Když Michael Rhodan zjistí, že BÁZE, CIMMARON a ATLANTIS byli přemístěny do nitra Endreddova okrsku1), vrací se s MONTEGO BAY do systému Riffta. Až na přívržence Coram-Tilla a Assyna-Steye se Cryperové mezitím vydali do Hirdobaanu drancovat. Marně se Michael Rhodan a Julian Tifflor 30. listopadu 1220 NGL pokouší obchodní knížata na Borrengoldu přimět k mírové dohodě. Protože nedostane protijed Maštarů, zemře Adebis z Permu na mumifickou horečku2).

Coram-Till odlétá s RACHES do Llatru, aby navštívil Nill-Uttra3), a zažije, jak martialistický fermský velitel Nan-Do-Karr cyperskou kněžnu s výhružkami donutí na účasti na válečném tažení proti v systému Riffta shromážděným galaktikům, které připravuje Raa-Nu-Kal, vrchní velitel Fermyydů. Jako Nill-Uttarův kapitán Atam-Con letí rebel se svou RACHES do systému Aenur4), ve které Fermyydové shromažďují veškeré kosmické lodě z Hirdobaanu.

Mezitím havaruje Nbltsgndpfrdbrms5) se svým polovrakem KRRZBRNF, který mu Hamamešané s podvodným úmyslem prodali, u asteroidu, na kterém ruiny obsahují poklad hvězdných křišťálů. Místo aby mohl svůj nález ale zpeněžit, je Stuuhr rekrutován Fermyydy. V systému Aenur objeví Coram-Tillovu RACHES.

4. prosince 1220 NGL naváže Coram-Till kontakt se skupinou Sydorrierů6), kteří pod vedením Caliza dorazili na měsíc Tampiru Coenus7), aby tam ve zbytcích maštarského zařízení našli informace o svém původu. Sydorrierové se ale dovědí jen to, že pocházejí z Iquamy8), jednoho světa v Hirdobaanu a byly okradeni o svá práva oblíbenců Gomaše Endreddeho. Protože ve škole Maštarů9) se dají najít další data, doprovází Sydorrierové Coram-Tilla obchodně na Borrengold, aby tam obchodní knížata přemluvili k mírové dohodě. Když se tam zůstanuvší Cryperové dozví o blížícím se útoku Fermyydů, opustí okamžitě systém Riffta. Na Borrengoldu odposlechne Gucky rozhovor mezi Calizo a Kamhele10) a dozví se tak o tajné lóži Sydorrierů. Calizo a jeho druh zjistí z datového nosiče z maštarské školy, že Sydorrierové byli Gomašem Endreddem vypěstováni11) a původně byli určeni stát se vládci Hirdobaanu. Ze strachu o vlastní moc je ale Maštarové degradovali později na otroky a potlačili vědomosti o jejich skutečném určení.

Když se padesát tisíc kosmických lodí různých konstrukcí dostaví do systému Aenur, zavelí Raa-Nu-Kal k útoku na galaktiky. První útok, který 10. prosince provede 10 tisíc jednotek, může být odražen. Při druhém útoku, kterého se zúčastní patnáct tisíc lodi, sestřelí Nbltsgndpfrdbrms dvě lodě Nischdrichů, které chtějí kolidovat s křižníkem BAS-KR-13 BLACK FRIDAY, a pak se stáhne. 12. prosince se zdá být osud galaktiků zpečetěn, když Raa-Nu-Kal zaútočí se všemi padesáti tisíci loděmi do systému Riffta a ignoruje výzvu obchodních knížat k příměří. V poslední sekundě ale zasáhne do boje osm tisíc velkých diskových křižníků Bluesanů pod velením Yenyik Zuetylo na vlajkové lodi ZAAZA, které Geo Sheremdoc12) poslal na podporu galaktiků. Raa-Nu-Kalova vlajková loď SHATTUR je zničena a útočná flotila národů Hirdobaanu se rozpadne13).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál