Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1792
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1792
Název:Životní cíl pomsta
(Lebensziel Rache)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Dříme v něm poslední vůle - nešťastný dědic svého otce
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - bývalý šéf Hanzy se bojí o mladého Terrance

Perry Rhodan - Pozemšťan musí využít staré jazykové znalosti

Aachthor - mocná bytost plná arogance

Cyrn Dow - bývalý Specialista Hanzy zápasí o svou existenci

Icho Tolot - také silné argumenty Haluťana mají své hranice

Poté co Perry Rhodan, Atlan, Alaska Saedelaere, Homer G. Adams, Cyrn Dow, Fherll Checkert, Belavere Siems, Dino Gonkers, Powl Khattar, Glacea Haranger, Voltago a Icho Tolot, který nese Reginalda Bulla v bezvědomí, krátce před koncem 11. prosince 1220 NGL opustí dálkový karusel v podzemí Levelu 14, zanikne za nimi transportní pole, a hlas v jazyce Mocných ohlásí galaktikům zničení, protože Zeytter není žádným místem vhodným pro život. Že Rhodan odpoví také v jazyce Mocných neznámého mluvčího sice udiví, ale opakuje znovu svou hrozbu jménem Aachthora. V Cyrnu Dowovi se mezitím probudí duch jeho otce, který by si chtěl přivlastnit Aachthorovu moc, aby mohl provést pomstu vesmíru1). Saedelaere, který Cyrn Dowův vnitřní konflikt může díky vlastní zkušenosti chápat2), a Adams, který je ochoten svého chráněnce v nouzi zabít, vystřelí na bývalého Hanzovního specialistu na podporu proti Cynanu Dowovi. Duchovní boj nechá kolem těla Dowa vzniknout blesky a plameny. Nakonec prolomí psionické síly mladého muže stěnu štoly a prorazí tak galaktikům cestu k další oblasti Zeytteru.

O něco později jsou Powl Khattar a Glacea Haranger, kteří oba pocházejí z koloniální planety Torrmayn, zabiti výstřelem dělové věže. Pohledem aktivuje Voltago jeden terminál a přes něj se nakrátko spojí s Gomašem Endreddem, a Rhodan požádá Hamillerovu trubici o podporu. Kvůli přesile biokomponenty nemůže Hamiller sice galaktikům přímo pomoci, předá jim ale informace, že Aachthor se kdysi v Aachthomu uvedl do hlubokého spánku, tisíc metrů dlouhém zařízení v podzemí Levelu 14, které také obsahuje čestné hroby 14 Kospienů, kteří Mocnému sloužili až do konce. Galaktikové se také dozvědí, že vápencová, Marsu podobná planeta Zeytter je pátým průvodcem rudého obřího slunce Kneuz v Oktantu Grencheck. Jediná cesta do Aachthomu, vysvětluje Hamiller, vede přes Aachthorova sluhu Klaymona, který řídil obranná zařízení Zeytteru a může opět probudit Mocného.

Když kamarádi 13. prosince dorazí do Aachthomu, jsou přemoženi Klaymonem, 2.10 metru vysokým, humanoidním robotem s chromovaným povrchem, který Rhodanovi navzdory jeho odlišnému vzhledu okamžitě připomene Voltaga. V Cyrnu Dowovi, který stále více ztrácí vztah k realitě kolem něho, žene mezitím zápas s mocným duchem Cynana Dowa ke svému vrcholu. Ve vizi potká Cyrn Dow duchy svých přátel z CIRCINUSU3) a zejména svou mrtvou sestru Cytu4), která mu dá sílu a pobízí ho v boji proti otci. Jako planoucí stín se Cyrn Dow nakonec vrhne na Klaymona, zničí nepřemožitelně se jevícího robota výbojem psionické energie a zabije zároveň sám sebe a ducha Cynana Dowa.

Když Rhodan a jeho společníci objeví sarkofágy Kospienů, ve kterých jsou vidět nezřetelné humanoidně působící postavy, předstoupí jim vstříc Aachthor, který je téměř zosobněním Mocného Kemoauca5), jeho přirozená důstojnost mu ale chybí. Pln arogance a hněvu vyčte Aachthor vetřelcům, že zničili nenahraditelného Klaymona, a ignoruje jejich prosbu, aby zachránit třicet milionů galaktiků a zejména Reginalda Bulla. Teprve když se ho Rhodan dotkne, pocítí Aachthor, že Pozemšťan a také Atlan mají auru Rytířů Hlubiny6), a změní svůj postoj. Mocná bytost, která se zdá být Voltagem fascinována, zdůrazňuje, že plán zmrtvýchvstání nemůže odložit, protože před 200‘000 lety přerušenou misi musí konečně dovést do konce, prodlouží ale lhůtu pro vyklizení Levelů o dalších dvacet osm hodin a vezme si Bullovo neživé tělo7).