Perry Rhodan 1773 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1773
Název:Rozhodnutí na Borrengoldu
(Entscheidung auf Borrengold)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Obchodní knížata v pasti - planeta vydává všanc svá tajemství
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - nositel aktivátoru vede útok galaktiků a Cryperů

Icho Tolot - Haluťan se osvědčí jako živá zbraň

Arlo Rutan - Ertrusan ve své vojsko do akce

Morran - Maštar je zpočátku lovec, potom lovený

Deliga - Sydorrierka, která se stala vražednicí

Zatímco duhové lodě Fermyydů lodě galaktiků a Cryperů zapletou do boje, ostřeluje deset křižníků BÁZE a deset rebelských lodí cíleně dělové věže na Staama a umožní tak komandu vedenému Arlo Rutanem a Julianem Tifflorem přistát na Borrengoldu. Zejména díky Icho Tolotovi překonají galaktikové různá obranná zařízení Oktogonu a zajmou nakonec sedm obchodních knížat Hamamešanů1). O osudu zmizelých závisláků na Imprintu nevědí vládci, kterým Maštarové před tím vyjasnili, jak bezvýznamnou roli v Hirdobaanu hrají, ale nic. Ron-Er-Kan, velitel Fermyydů, dohodne 7. října 1220 NGL s Michaelem Rhodanem klid zbraní, aby zachránil život obchodních knížat.

Přes jednu z odkrytých antigravitačních šachet, která pod Oktodromem začíná a skrze kterou se Maštarové stáhli, proniknou galaktikové do rozsáhlého podzemního zařízení, ve kterém jsou cvičeni asistenti Maštarů2). Až na několik se mnoho tamních Hamamešané stáhne transmiterem do bezpečí.

Mezitím najde prchající Delika útočiště u Skatarů, praobyvatel Borrengoldu, je ale 9. října objevena Maštarem Morranem a popravena. Aby zajistili Morranův ústup, poruší čtyři lodě Fermyydů na rozkaz Maštara příměří a ostřelí dělovou věž, která vytváří vstup do druhé subplanetární stanice. Protože je Nbltsgndpfrdbrms na Deligu a Morrana upozornil3), dostanou se ale galaktikové do oblasti označované jako Východní křídlo, dříve než tam dorazí Maštar. Morran se poté vydá k Západnímu křídlu. Ačkoliv se Fermyydé galaktiky v druhém komandu snaží zmást, podaří se Tolotovi přemoci Morrana v transmiterové hale Západního křídla, než Maštar stačí své druhy následovat na Tampir4).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál