Perry Rhodan 1782 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1782
Název:Mezi Schingem a Tampirem
(Zwischen Schingo und Tampir)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Se space-jetem do smrti - letí k uprchlickému světu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan vyjednává s Fermyydy

Ten-Or-Too - fermský velitel jde v nouzi i přes mrtvoly

Morran - očekává speciální komando

Gucky - Ilt jde do rizikové akce

Larga Hodron - Terranka s plachostí před relativně nesmrtelnými

17. listopadu 1220 NGL odlétají Gucky, Larga Hodron, Frieda Kallal, Sarah Mango, Elias Grant, Joamin Bellondo a Earl Danhorst se space-jetem PENELOPE ze systému Demmyd k uprchlickému světu Maštarů1), k planetě Tampir v Oktantu Vankanton. Když tam přiletí, budí Tampir, členy různých hirdobaanských národů obydlená čtvrtá planeta slunce Aenur, zdání mírumilovného obchodního centra.

Mezitím informuje Coram-Till Perry Rhodana, že Fermyydové stáhli jednotky ze systému Riffta2) a fermský velitel Ten-Or-Too3) nabízí Pozemšťanům devět galaktiků, které Fermyydé chytili na Schingo, výměnou za Maštara Morrana4). Rhodan váhavě souhlasí, ačkoliv vychází z toho, že ostatní Maštarové Morrana za selhání zabijí. Příliš pozdě ale pozná, že Ten-Or-Too a čtyři ostatní Fermyydé, kteří se 18. listopadu objeví v propusti MONTEGO BAY s rukojmími, mají na svých tělech bomby. Po výměně odpálí kočičí bytosti roznětky a zabijí tak sebe a Morrana.

Druhého dne se materializuje deset tisíc duhových lodí v systému Demmyd5). Útočí především na CIMARRON a SIAMESE GIRL, referenční body Reginalda Bulla, posádky GRIBBON a členů komanda Gonozal. Zatímco ATLANTIS, CIMARRON, MONTEGO BAY, SIAMESE GIRL, NJALA a HALUTA odolává proti přesile Fermyydů cílenými útoky, jsou galaktikové, kteří s Rhodanem a Alaskou Saedelaerem na Schingo čekají u cel Atlana a Ronalda Tekenera, napadeni Opera-roboty. Podaří se jim ale Operátory odrazit. Jeden z Maštarů, který robotům velí, je při pokusu ho chytit zabit. Druhý spáchá sebevraždu. Když se ukáže, že oscilace Atlana, Tekenera a ostatních fázových skokanů skončila, zachrání se Rhodan, Saedelaere a jejich společníci v MONTEGO BAY.

Mezitím se objeví nad Tampirem mnoho Hamamešských lodí. Když se Gucky pokusí touto flotilou tajně proletět, srazí se PENELOPE se smetím, které vyhodil jeden obchodní křižník a ztratí tak ochranu před zaměřením. Space-jet je přepaden Hamamešany. Zatímco Gucky odnáší posádku teleportací do bezpečí, vysílá PENELOPE zoufalé volání o pomoc, které zachytí MONTEGO BAY.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál