Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1778
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1778
Název:Pounderové
(Die Pounder)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Modul pro DACHHAT - Haluťan se stává fázovým skokanem
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - Pozemšťan se zlobí na buřičské Crypery

Icho Tolot - Haluťan se stává fázovým skokanem

Ammor-Res - velitel Corry-Cryperů je vzpurný

Atlan - Arkonidan je aktivní na obou stranách bariéry

Stato-Van - praděd Origanců

V systému Riffta požadují Ammor-Res a Daron-Kaimon, velitelé Corri-Cryperů a Manglon-Cryperů, od Juliana Tifflora slibovanou odměnu. Protože se je nositel aktivátoru snaží ukonejšit, vydají se obě skupiny rebelů se svými 357 jednotkami ke kontejnerovému světu Briator, aby si tam vzali opuštěných 654 lodí Outlaws1). Tifflor odlétá s PERSEUSEM okamžitě na Schingo. Nad Briatorem zaútočí Cryperové na tři velké lodě Hamamešanů, kteří demontují lodě Outlaws a zničí je chránící fermyydské lodě.

V posledním okamžiku dorazí Perry Rhodan, Michael Rhodan a Julian Tifflor s MONTEGO BAY a PERSEUSEM k džunglovité planetě Briator a zabrání rebelům varovnými výstřely transformačních děl, aby Hamamešany zabili. Rhodan přinutí Ammor-Rese a Daron-Kaimona, aby vězně prodal svým druhům, dá ale Cryperům předat galaktickou techiku ze skladů BÁZE. V oktogonu na Borrengoldu vytvořili galaktikové napodobeninu Schouracharu1), protože mladému knížeti Clarvenovi2) hrozí kvůli ztrátě jeho umělého světa smrt.

Mezitím zkoumají jednotlivé skupiny fázových skokanů dolní patra Thorsenu, Bagotty a Deffertu. Objeví už dvě stě tisíc let starou techniku a narazí na Somery, kteří se stali závisláky, když obchodní karavana Hamamešanů použila brány transmiterové trasy do Estartu3). Zatímco Homer G. Adams zůstává zmizelý4), pomáhají Harold Nyman a Esker Harror fázovým skokanům, kteří pronikají do zóny Vario-kovu. Pounderové nebo řídící centrály jako DACHHAT se ale na třech Levelech nepodaří objevit.

3. listopadu 1220 NGL se RACHES a HALUTA vracejí zpět z Queenerochu. Icho Tolot se na Schingo vydá do cely Atlana, a Origanci Perro-Lew, Ser-Avan a Nivo-Cel dostanou na vlastní přání v SIAMESE GIRL tři Imprint-kostky. 5. listopadu začne také Tolot oscilovat a materializuje se s Arlo Rutanovými Ertrusany s modulem CHASCHU na Pattrido, Levelu 10. Členové komanda Gonozal jsou při novém výpadu do Zimbagu přepadeni Poundery a nemohou se proto dostat do DACHHATU. Na počátku další On-fáze se objeví také Perro-Lew, Ser-Avan a Nivo-Cel u dálkového karuselu Hades na Zimbagu. Objeví v evoluční úrovni čtyřicet sedm Pounderů, kteří Vario-kov opustili. Ukáže se, že Pounderové jsou uvnitř kovu chráněni před sugestivními impulzy. Kharum-Theh vypravuje o původu svého národa:

Když se statisíciletí jako nejvýše vyvinutá forma života v Llongagu starala a podporovala ostatní rasy této galaxie, opustili Origanové se svými oscilátory domovskou planetu Oregolen, aby se pod vedením svého patriarchy stáhli do dvanácti jednoplantárních systémů Llongaze předsunuté kulové hvězdokupy Ballandyne a nastoupili na cestu k blaženosti. Protože jejich dvanáct planet Galavanu bylo spojeno srpem, transportním systémem, zřekli se Origanci kosmických letů. Krátce před tím než patriarcha Stato-Van, první předseda rady dvanácti planet, zemřel, vynořili se u origanského světa Hamamešané a začali stavět bazar. Když ho později znovu rozeberou, požadují na imprintu závislé ještěrovité bytosti, aby přijeli do Hirdobaanu. Milióny Origanců, mezi nimi také Kharum-Theh, nový předseda rady, následují volání obchodníků. Jedna Origanská loď padne za oběť Cryperům, kteří její posádku vysadí na jedné planetě Queenerochu. Potomci závisláků ztratí vzpomínky na Imprint svých předků, naváží opět kontakt s Crypery a založí Origansou kolonii v NGC 4793. Největší část Origanců, kteří v Hirdobaanu dostali Imprint-kostky a nakonec se dostanou na Levely Endreddeho okrsku, zemřou při pokusu opravit prastarou techniku. Jen padesáti dvěma výzkumníkům se podaří mocí svého ducha integrovat do Vario-kovu na Zimbagu, který vykazuje podobnost se srpovým transportním systémem jejich domova. Pět z nich se později vrátí na povrch Zimbagu a je eliminováno Opera-roboty.

Kharum-Theh vysvětluje, že Pounderové Adamse testovali a zjistili, že je mírumilovný. Nezdržuje se ale už více ve Vario-kovu5). O Gomaši Endreddovi nevědí Pounderové nic. Informují ale o zcela nejvyšším zákonu Operátorů: »Tréogena se nesmí dotýkat«6).

Přímo před koncem následující Off-fáze se Tolot probudí na Schingo.